Однією з глобальних проблем сучасності є наркоманія. Поширившись в усьому світі, це антисоціальне явище стало невід’ємною складовою суспільного життя.
Не оминула ця біда і Україну. Спеціальні дослідження свідчать про те, що в нашій державі кількість споживачів наркотиків перевищує 500 тис. осіб. Результати інших досліджень дають цифри набагато більші.
В Україні в умовах політичної, економічної нестабільності, відсутності чіткої перспективи, невлаштованості життя, розмитої суспільної моралі, розгубленості перед загальними і особистими проблемами багато людей, особливо молодь, вдаються до вживання наркотиків як своєрідної форми захисту від усіх цих негараздів. На жаль, наркоманія дедалі молодшає, проникає у шкільне середовище.
Як же уберегти підростаюче покоління від наркотиків? Відповідь на це запитання намагалися дати учасники круглого столу на тему “Організація дієвої взаємодії та обміну інформацією у сфері протидії поширенню наркоманії, боротьби із незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів серед дітей та молоді Здолбунівського району”, який відбувся минулого тижня на базі міської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 під головуванням головного спеціаліста відділу освіти РДА І. М. Рудько. Гостей щиро вітала господиня закладу - директор школи Л. А. Панасюк.
В ході засідання виступили лікар-методист обласного центру здоров’я Г. П. Кашпер, оперуповноважений відділу з боротьби із незаконним обігом наркотиків УМВСУ в Рівненській області П. М. Вовчик, головний спеціаліст районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Л. І. Гуляйгродська, голови районних методоб’єднань - соціальних педагогів та психологів І. В. Ваколюк, класних керівників Т. В. Ткач, вчителів предмета “Основи здоров’я” Т. І. Таргонська, голова районної організації Товариства Червоного Хреста України М. М. Бєлікова, волонтери О. В. Ботарьов, С. О. Коток.
У виступах учасників круглого столу звучала спільна думка про те, що наркоманія - хвороба, і не окремої людини, а всього суспільства, яка руйнує особистість не лише морально і фізично, але й призводить її до вчинення злочинів. Це проблема не лише неблагополучних сімей, а й заможних родин. Щоб успішно боротися із цим злом, наголошували учасники круглого столу, слід об’єднати зусилля батьків, педагогів, психологів, правоохоронців, соціальних працівників, медиків. І головним засобом у викоріненні наркоманії та інших негативних проявів у молодіжному середовищі має стати дієва профілактика. Слід докласти максимум зусиль, щоб не допустити залучення дітей, підлітків до згубних звичок.
Те, що у ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 здійснюється в цьому напрямку відповідна робота, засвідчив відеофільм, знятий під час проведення у старших класах заходу під назвою «Ми проти наркотиків», який переглянули учасники круглого столу.
Людмила ІВАНОВА.

Comments are now closed for this entry