У серпні цього року в Рівному було відкрито перший обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, які не мають житла.
Про роботу цього гуртожитку і як ним можна скористатись, інтерв’ю з директором Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяною Федорівною ПАВЛОВОЮ.


- Тетяно Федорівно, розкажіть детальніше про гуртожиток і умови проживання в ньому, яке основне завдання цього закладу?
- Гуртожиток розрахований на 30 місць. У будинку 13 кімнат на 2-х і 3-х осіб. Є облаштовані кімнати для відпочинку, душові, кухня та їдальня з відповідними меблями, начинням, пральними машинами та ін.
Постіль видається безкоштовно, а от одяг і продукти мешканці купують самі, як і готують собі їжу.
Крім безоплатного житла, молодь отримує комплекс соціальних послуг: педагогічних, психологічних, юридичних, інформаційних, побутових. Основне завдання закладу - допомогти мешканцям підготуватися до самостійного життя.
- А на який термін влаштовують у гуртожиток? Чи є вікові обмеження для претендентів на поселення?
- У гуртожитку можна проживати впродовж трьох років. Заселяють до нього дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх чила, які не мають житла. Це підлітки та молодь названої категорії віком від 15 до 23 років. Старших уже не візьмуть.
- Чи користується цим гуртожитком хтось із нашого району? Як туди потрапити, якщо виникла необхідність?
- Інформацію про можливість проживання в соціальному гуртожитку було доведено до голів місцевих рад - міської, селищної, сільських. За даними, отриманими від них, на сьогодні такого житла ніхто з осіб відповідної категорії не потребує.
У разі необхідності скористатися соціальним гуртожитком, до Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді може звернутись як сама молода людина, так і хтось з її родичів. Фахівці нашого центру, який знаходиться у кабінеті № 16 Здолбунівської райдержадміністрації (тел. 2-51-02), нададуть детальнішу інформацію про порядок поселення у гуртожиток, відповідне направлення.
Спілкувалась Ольга ЯКУБЧИК.

Comments are now closed for this entry