Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження “Про перенесення робочих днів у 2012 році”. Зокрема, цим актом рекомендовано керівникам підприємств, установ й організацій (за винятком органів Пенсійного фонду України, Українського державного підприємства поштового зв’язку “Укрпошта”, Державної казначейської служби та банківських установ) перенести в порядку і на умовах, установлених законодавством, у 2012 р. для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними, робочі дні:
з п’ятниці 9 березня - на суботу 3 березня;
з понеділка 30 квітня - на суботу 28 квітня;
з п’ятниці 29 червня - на суботу 23 червня.
У Мінсоцполітики переконані, що таке перенесення робочих днів дасть можливість раціонально використати робочий час та створить сприятливіші умови для святкування в наступному році Міжнародного жіночого дня, Дня Конституції України та Дня міжнародної солідарності трудящих.
Водночас у Міністерстві нагадують, що відповідно до ст.73 КЗпП у 2012 р. на підприємствах, в установах та організаціях робота не проводитиметься в такі святкові і неробочі дні:
1 січня - Новий рік;
7 січня - Різдво Христове;
8 березня - Міжнародний жіночий день;
15 квітня - Пасха (Великдень);
1 і 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих;
9 травня - День Перемоги;
З червня - Трійця;
28 червня - День Конституції України;
24 серпня - День незалежності України.
Згідно з ч.3 ст.67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день (ст.73 КЗпП) збігається з вихідним днем, вихідний переноситься на наступний день після святкового або неробочого. Тому за графіком п’ятиденного робочого тижня з вихідними днями в суботу та неділю у 2012 р. переносяться вихідні дні:
у неділю 1 січня - на понеділок 2 січня;
у суботу 7 січня - на понеділок 9 січня;
у неділю 15 квітня - на понеділок 16 квітня;
у неділю 3 червня - на понеділок 4 червня.
* * *
З 1 грудня 2011 р. мінімальна заробітна плата в місячному розмірі - 1004 грн., у погодинному - 6,04 грн. (ст. 22 Закону України “Про Державний бюджет України на 2011 рік”).
Джерело: газета “Праця і зарплата” (№44 від 30 листопада 2011 р.).

Comments are now closed for this entry