До складу Урвенської сільської ради входять шість населених пунктів - села Лідаво, Загребля, Йосипівка, Залісся, Урвенна та Гільча Друга. На їх території проживає майже 2000 мешканців, функціонують 2 загальноосвітні школи, дошкільний навчальний заклад “Теремок”, лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини та ФАП, 3 клубних установи і будинок культури, інші об'єкти. Вже друге скликання поспіль цю територіальну громаду очолює Лідія Михайлівна Балабат - сільський голова, якому довіряють і якого заслужено поважають люди.
Про нелегку ношу керівника самоврядної громади, здобутки і плани на майбутнє розповідає Л. М. Балабат.- На мою думку, головне завдання сільського голови - забезпечення соціальної стабільності, пошук місцевих резервів, уміле спрямування місцевої ініціативи для збалансованого економічного та соціального розвитку ввіреної території, використання потенціалу держави на благо громади, задля її добробуту та благополуччя. Тож у своїй діяльності прагну організувати роботу так, щоб рада повніше та ефективніше виконувала свої повноваження як орган місцевого самоврядування, намагаюсь діяти в інтересах громади, вникати в її проблеми та, по можливості, якнайкраще їх вирішувати.
Для покращення соціально-економічного становища на території сільської ради цьогоріч було зроблено: вуличне освітлення у двох селах - Гільча Друга і Урвенна; у Гільчанському дитячому садочку “Теремок” відкрито додатково третю групу; побудовано дитячий ігровий майданчик, на облаштування якого 50 відсотків коштів від вартості було виграно в районному конкурсі; на реконструкцію системи опалення в Гільчанському дитячому садочку “Теремок” вдалося виграти в обласному конкурсі “Тепло твого серця” 35 тис. грн.; у кожному селі на території ради вимощено по одній вулиці, згідно із відповідною обласною програмою.
Завдяки сприянню голови Здолбунівської РДА В. С. Шуля додатково виділено кошти для вимощення вулиці до кладовища в с. Йосипівка.
Однією з болючих проблем лишаються дороги державної власності, якими мали б займатися держава і відповідні служби, але реальність змушує думати про це нас.
Для заохочення мешканців до благоустрою населених пунктів, а насамперед - своїх же садиб, які формують обличчя території сільської ради, цьогоріч організували і провели у кожному з шести наших сіл конкурс “Двір зразкового порядку”.
Стараємось дбати і про культурний розвиток та соціальне забезпечення жителів. На території сільської ради щороку організовуємо святкування Івана Купала, інші культосвітні заходи. 19 грудня, на Миколая, проводимо свято для дітей із багатодітних та малозабезпечених родин, дітей-сиріт та інвалідів, за рахунок спонсорської допомоги, яку надають підприємці.
23-25 серпня цього року на території сільської ради відбулася перша партнерська зустріч представників адміністрації і самоврядування Польщі та Чехії. Участь у ній взяв також консул Республіки Польща. Було домовлено про співпрацю українського села Гільча, польської Пущі Марянської та чеських Колешовіц. Наступна зустріч запланована на весну наступного року, і відбудеться вона у Польщі.
Міжнародна співпраця дає можливість краще пізнати один одного, вивчити і використати вже наявний досвід сусідніх країн у вирішенні певних проблем самоврядної громади.
А що іще у планах? Цьогоріч маємо ще облаштувати вуличне освітлення у с. Залісся, у наступному році - у с. Лідаво та інших селах. У планах налагодження опалення в Гільчанському будинку культури (на що сподіваємось виграти грант у обласному конкурсі), а також ремонт фасаду клубу в с. Лідаво.
Звичайно, хотілося б, щоб усі вулиці були освітлені, щоб обігрівалися всі заклади культури, щоб наші села не були засміченими і забур’яненими, щоб автобусні зупинки перебували в належному стані, щоб при потребі малозабезпеченим і хворим могли надати матеріальну допомогу не 200, а хоча б 2000 грн.
Хочу висловити вдячність керівникам ПСП “Колос” - В. С. Більчуку, ТзОВ “Колос-Інвест” - С. М. Мичці, ПСП “Україна” - В. М. Дрозду, директору Урвенського ПНІ
О. М. Горбачову, голові Гільчанського ССТ Р. Н. Кравчук, підприємцю
Л. М. Маланчук і усім тим, хто допомагає у вирішенні багатьох проблем.
Як сільський голова, прагну співпрацювати з усіма установами, з їх керівниками і усією громадою, щоб ця співпраця сприяла поліпшенню добробуту жителів наших сіл.
Я щиро вдячна усім, хто допомагає в роботі, дає поради.

 

Comments are now closed for this entry