Незважаючи на неодноразові попередження УДАІ МВС України та ВДАІ УМВС про їх недопустимість, продовжують мати місце неконтрольовані виїзди автобусів, що здійснюють нерегулярні перевезення пасажирів, без необхідного погодження з державтоінспекцією.
Так, 28 жовтня ц. р. автобусом марки МАN А 032, н/з ВК5417АО, що належить гр. Цуману Р. І., здійснено виїзд організованої групи громадян із Сарненського району в Закарпатську область. При цьому жодної інформації про цей виїзд до ВДАІ не надходило.
На території Рівненської області за участю пасажирських транспортних засобів у 2011 році зареєстровано 8 дорожньо-транспортних пригод з потерпілими, в яких 20 осіб травмовано та 3 загинуло.
Для забезпечення безпеки дорожнього руху та попередження ДТП при керуванні пасажирськими траспортними засобами під час складних погодних умов (туман, ожеледиця, хуртовина, сніг, низька температура) на вулично-дорожній мережі та особливо на заміських дорогах, водіям слід дотримуватись вимог постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 р. № 176 щодо перевезення організованих груп дітей, а також наказів Мінтрансзв’язку та МВС від 10.01.2006 р. № 1/6 «Про забезпечення безпеки пасажирських перевезень» стосовно заборони в нічний час здійснення перевезень пасажирів автобусами, які не обладнано тахографами, і від 25.05.2007 р. № 450/167 «Про основні вимоги щодо забезпечення безпечного перевезення пасажирів під час здійснення нерегулярних пасажирських перевезень».
Державтоінспекція і надалі активізуватиме роботу з виявлення та документування правопорушень водіями траспортних засобів, які «маскуються» під нерегулярні або регулярні спеціальні перевезення, а також тих, які не зареєстровані як суб’єкти господарювання або зареєстровані як такі, але не мають ліцензій, здійснюють перевезення пасажирів по заздалегідь визначених автобусних маршрутах.
Забороняється експлуатація пасажирських транспортних засобів, технічний стан та обладнання яких не відповідають вимогам стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища, правил технічної експлуатації, інструкцій підприємств-виробників та іншої нормативно-технічної документації. У зв’язку з погіршенням погодних умов особливу увагу працівники ДАІ звертатимуть на стан коліс та шин, з якими експлуатуються автобуси.
Власників та водіїв пасажирських транспортних засобів, що, порушуючи вимоги відповідних нормативно-правових документів щодо технічного стану автобусів, правила дорожнього руху, ставлять під загрозу і своє, і пасажирів, і інших учасників руху здоров’я та життя, ДАІ закликає працювати без порушень. Подбаймо разом про безпеку пасажирських перевезень!
Олександр СІСТУК,
ст. державтоінспектор ВДАІ
з обслуговування
адміністративної території
Здолбунівського району,
капітан міліції.

Comments are now closed for this entry