Усі ми любимо життя, хоч яким складним воно б не було. І кожен із нас сподівається, що завтра буде краще, ніж сьогодні. Люди молоді чи й старшого віку, але здорові і сильні духом, намагаються створити це краще і для себе, і для суспільства. А тому, можливо, і не сприймають так болісно негаразди сьогоднішні. Та є поряд з нами люди, які, на жаль, живуть за межею бідності, в самотині, у відчаї, не в змозі зарадити собі. До них належать й інваліди. І їх життя повністю залежить від нас, здорових, від нашої людяності.
Хочу нагадати, що у Декларації прав інвалідів, прийнятій сесією Генеральної асамблеї ООН, зазначено, що інвалідам, незалежно від причини, роду і ступеня інвалідності, повинні бути надані ті самі елементарні права, якими користуються їхні співвітчизники. Це - право на лікування, матеріальне і соціальне забезпечення, на відповідну квартиру, працю, відпочинок, на навчання і професійну освіту, на участь у громадському житті. І, щоб привернути увагу суспільства до проблем цих людей, щорічно 3 грудня відзначається Міжнародний день інвалідів.
На сьогодні у нас в районі проживає понад 3000 інвалідів, а це 16% від загальної кількості пенсіонерів і 5% від загального числа мешканців району. З цієї категорії понад 300 осіб є інвалідами дитинства, близько 200 - діти-інваліди.
Під небом немає нічого ціннішого, ніж людське життя. Але як часто ми його не цінуємо, не знаходимо часу для самих себе.
Немає нічого ціннішого й за здоров’я. Якщо воно є, то можна, як кажуть, і гори звернути, і вершини здолати.
Інваліди - особлива категорія людей, які живуть поруч із нами і які майже повністю залежать від нас. Допомогти їм вижити, вистояти у цей нелегкий час можна лише об’єднаними зусиллями держави, органів місцевої влади, керівників установ, організацій, приватних структур, фондів і громадських організацій інвалідів, кожного громадянина нашої країни.
У нас в районі щорічно проводиться широка благодійницька акція «Милосердя». Її мета - допомогти одиноким літнім людям, інвалідам, які не можуть самостійно забезпечити себе продуктами харчування та паливом на осінньо-зимовий період, створити захист від холоду і голоду, нормальні умови для проживання і підтримки здоров’я. До проведення цієї акції залучаються всі, кому не байдужа доля інвалідів, хто від Бога у душі має добре і чуйне серце.
Ми усвідомлюємо, що перебуваємо у неоплатному боргу перед інвалідами, особливо у сьогоднішній важкий час.
Тож нині, напередодні Міжнародного дня інвалідів, члени районної організації ветеранів війни і праці щиро бажають цим людям прихильності долі, здоров’я міцного, добра і достатку сьогодні, завтра і на довгі літа.
Немічні люди дивляться на нас, хто при здоров’ї, з надією і вірою, тож давайте до них проявимо милосердя і доброту.
Надія ЩЕРБА,
голова районної
організації
ветеранів війни і праці.

Comments are now closed for this entry