В економіці області на статистично великих та середніх підприємствах в першому кварталі ц. р. було зайнято 123,4 тис. жінок, або 55,2% загальної кількості працюючих (на 3,4 тис. осіб, або на 2,7% менше, ніж у такому ж періоді торік).
    Найбільш поширена праця жінок в охороні здоров’я, освіті, фінансових установах, державному управлінні.
    Значно менше жінок зайнято в будівництві, лісовому господарстві. Серед працівників промисловості та сільського господарства – третина жінок.

    Продовжують зберігатися гендерні нерівності в оплаті праці. Якщо середньомісячна заробітна плата чоловіків у першому кварталі ц. р. становила 1640 грн., то жінкам нараховували в середньому по 1292 грн. Це зумовлено тим, що в переважній більшості чоловіки займають керівні посади та зайняті на особливо важких і шкідливих роботах.
     Особливо відчутна різниця в оплаті праці за статтю в промисловості (682 грн.), фінансовій діяльності (588 грн.). Найменша різниця (до 135 грн.) в охороні здоров’я, торгівлі, освіті, діяльності готелів та ресторанів, культурі та мистецтві.
      Найвищу заробітну плату отримували жінки підприємств міст Кузнецовська (2154 грн.) та Рівного (1430 грн.), Костопільського (1220 грн.), Здолбунівського (1214 грн.) районів; найнижчу – Зарічненського (1041 грн.), Дубенського (1015 грн.) районів.
Світлана АНДРОНОВА,
головний спеціаліст–економіст управління 
статистики праці Головного управління статистики 
у Рівненській області.

 

Comments are now closed for this entry