Доброю традицією стало в нашій країні після завершення збирання врожаю вшановувати хліборобську працю, підсумовувати зроблене, визначати рубежі наступного року.
Напередодні свята хліборобської праці наш кореспондент звернувся до заступника голови райдержадміністрації Романа Володимировича ДРОЗДА з проханням розповісти про здобутки кращих приватних сільськогосподарських підприємств, про їх трудові будні, про насущні проблеми на селі.

 

- У поті чола свого здобуває людина хліб насущний. І професія хліборобська воістину найдревніша. Але праця ця завжди була й залишається важкою. І не тільки тому, що мало перекладено її на плечі машин, що й самих цих машин ще обмаль. Багато важить у цій справі й її величність Погода. Гай-гай, скільки клопотів вона завдає хліборобам, іноді зводячи нанівець усю їхню працю.
Але селяни, з діда-прадіда освоївши хліборобську науку, роблять свою справу попри всі негаразди, попри всі перипетії життя.
Благодатної осінньої пори, коли завершується збирання вирощеного врожаю, коли настає час оцінити зроблене протягом року, приходить до нас професійне свято сільських трудівників. Сьогодення наше непросте, умови роботи зовсім не відповідають святковому настрою. І нехай не в гараздах і спокої, але все ж у мирі і надіях на краще ми відзначаємо День працівників сільського господарства. Зрозуміло, що не до святкового настрою нині аграріям, коли стільки проблем тиснуть на них. Але було б несправедливо усім нам робити вигляд, що немає професійного свята сільських трудівників і не мовити в цей день слів вдячності і шани для них.
У ці осінні дні ми щиро вшановуємо працівників приватних сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, усіх тих, хто своїми руками творить найбільше земне багатство - хліб, хто приносить щастя і радість в кожну сім'ю, забезпечує становлення нашої самостійної України.
Становище на селі складне, але українське село було споконвіку зразком працьовитості, терпіння і непереможності, воно зуміло створити передумови для стабілізації і послідуючого нарощування виробничих показників.
Цьогорічні результати господарської діяльності дають змогу висловити впевненість, що, як і раніше, населення району буде з хлібом, м'ясом, молоком, бо всіма категоріями господарств за десять місяців 2011 року вироблено валової продукції на суму 169,2 млн. грн., що становить 108,4 % до відповідного періоду минулого року. Серед районів області по виробництву валової продукції наш район займає дев'яте місце (за всіма категоріями господарств) та третє - серед сільськогосподарських підприємств.
Відомо, що рослинництво є однією з найбільш ризикованих сфер господарської діяльності. Для успіху сільськогосподарського виробництва потрібні і наполеглива праця, і родючий грунт, і якісне насіння, і сприятливі погодні умови. А тому кожного року доводиться підбирати оптимальні технологічні рішення, які відповідають ситуації, що складається на посівах.
Жнива завжди були і є найвідповідальнішим і заключним етапом праці хліборобів. У нинішньому році аграріями району зібрано майже 37 тисяч тонн зернових та зернобобових культур та 170 тонн соняшнику. Це у півтора раза більше, ніж торік.
Вагомий вклад у районний коровай внесли трудівники ПСП “Хлібороб” (керівник П. Й. Мосійчук), ПСП ПП “Здолбунівське” ( кер. П. І. Кравчук), ТзОВ “Колос-Інвест” (кер. С. М. Мичка), ТзОВ “Агроконсалт АВ” (кер. А. Волтерс ), ФГ “Агросім'я” (кер. В. О. Васільєва), ФГ “Нива” (кер. О. В. Лапчук), ВАТ “Мізоч РТП” (кер. М. О. Тимощук). У цих господарствах середня врожайність вища 45 центнерів з га.
Високий врожай зібрано своєчасно і з найменшими втратами завдяки сумлінній праці комбайнерів, механізаторів, водіїв. Це ті, хто, працюючи від зорі до зорі, повною мірою усвідомлюють своє головне призначення - бути господарем на землі. До них належать трактористи Володимир Гайдук, Василь Прокопчук, Олександр Сидорчук, Юрій Швед, Олександр Обуховський, механізатор Володимир Бортник, відповідно із ПСП “Хлібороб”, ВАТ “Мізоч РТП”, ТзОВ “Колос-Інвест”, ФГ ім. Шевченка.
Доречно сказати і про тваринництво, без якого не може бути повноцінного сільського господарства. У цій галузі немає ні перерви, ні відпочинку. На сьогоднішній день 12 господарств прагнуть більш- менш працювати на перспективу і не зменшувати поголів'я великої рогатої худоби. За 10 місяців нинішнього року сільгосппідприємствами одержано 2,8 тис. тонн молока. Надій на корову склав 2088 кг молока. Вироблено також 1,7 тис. тонн м'яса та 1,5 млн. штук яєць.
У галузі тваринництва досягли хороших показників ПСП “Хлібороб”, де продуктивність дійного стада становить 3729 кг молока, ПСП ПП “Здолбунівське” добилося середньодобових приростів свиней 587 грамів.
Високопродуктивну працю забезпечують в тваринництві робітниця по догляду за тваринами сільськогосподарського виробничого кооперативу “Горинь” Неля Бутко, завідуючі фермами ПСП “Колос” і “Україна” Любов Лисюк та Віктор Петренко, свинарка ПСП ПП “Здолбунівське” Лілія Рибчинська.
У цей непростий для всіх нас час неконтрольованого зростання цін, непосильних для сільських товаровиробників податків, критичного фінансового стану разом з трудовими колективами наполегливо долають труднощі і злагоджено працюють керівники господарств і підприємств Володимир Дрозд, Петро Мосійчук, Степан Мичка, Олександр Лапчук, Василь Більчук, Віктор Атаманюк, Петро Кравчук, Микола Тимощук. Добра і щастя зичу вам за самовіддану працю, шановні колеги.
Нові завдання, що стоять перед аграрниками, вимагають від всіх нас виняткової дисципліни, чіткості, уміння глибоко аналізувати стан справ, працювати на перспективу, постійно орієнтуватись на нове, бути непримиренним до недоліків.
Усім трударям АПК хочу сказати велике спасибі за важку працю. Добра Вам, міцного здоров'я та всіляких гараздів, ясного неба і рясного дощику на наші ниви, великого людського щастя, нових успішних результатів.
Записав Євген ШИЛАН. 

Comments are now closed for this entry