16 листопада відзначався День працівників радіо, телебачення та зв'язку. У нашому місті телевізійну галузь представляє ДП ТРК «Діагональ-TV», яке віднедавна очолює Іван Іванович ЗАНЮК.
Інтерв'ю з ним про основні тенденції розвитку телеринку, зокрема, місцевого кабельного телебачення пропонуємо вашій увазі.

- ДП ТРК «Діагональ-TV» забезпечує здолбунівчан послугами кабельного телебачення уже 7 років і нині абонентів, які дивляться «кабель» у нашому місті, близько 600. Що сьогодні пропонуєте своїм абонентам?
- Наявна на сьогодні кількість абонентів «Дагональ-TV» не складає і четверті кількості потенційних наших споживачів лише у районі «під Богдашевом», тож є над чим працювати у цьому напрямку. І хоч я прийняв фірму з великими боргами і в технічно занедбаному стані, ситуацію вже потроху виправляємо. Наразі уклали угоди з провайдерами послуг і ввімкнули 4 нові канали, довівши кількість трансльованих нами до 43. Плануємо по мірі збільшення числа абонентів придбати додаткове обладнання і довести кількість пропонованих каналів до 50 або й більше. Тож на сьогодні наша мета - залучити якомога більше користувачів дійсно хорошим контентом програм та відмінною якістю телепослуг.
- Як позначаться новації на абонплаті?


Ввважаю, що до нового, 2012 року, підвищення абонплати не логічне. Більше того, одиноким пенсіонерам та інвалідам плануємо надавати соціальний пакет - до 16 каналів за 10 грн. Зовсім безкоштовно забезпечувати послугами не можемо, адже самоокупність для нас ніхто не відміняв. А трансляція лише одного каналу обходиться нам, в середньому, у 350 грн., його техпідтримка - ще 1500 грн...
- Іване Івановичу, а чи розвиватиметься мережа «Діагональ-TV» у напрямку центру міста, селища Новоздолбунів, приватного сектора?
- Як уже відзначалось, технічний стан нашої «сітки» не відповідає сучасним вимогам. Тому плануємо з 2012 року переоснастити кабельну коаксіальну мережу на оптоволоконну. Це дасть змогу розширити її до центру міста і селища Новоздолбунів, а додатково - покращити якість зображення. У оптоволоконному кабелі нам необхідне одне оптоволокно. Тож, вважаю, що зможемо домовитися про оренду його з уже існуючими операторами Інтернету, які експлуатують відповідний кабель.
Розширення мережі стримує й те, що опори і шляхи прокладання для наших кабелів мають різних власників (стовпи електромережі - енергетиків, кабельна каналізація - ВАТ «Укртелеком»), та будемо домовлятись із ними. Можливо, і міська влада нам у цьому допоможе.
Щодо приватного сектора, то підключення до мережі кожного абонента окремо для нас фінансово і технічно надто складне, але є шлях вирішення й цієї проблеми. Якщо жителі певних вулиць кооперуватимуться, то забезпечити їх кабельним телебаченням технічно цілком можливо.
- Нині широко дискутується тема переходу телебачення України на цифровий формат мовлення, називають і дату відключення аналогового - 2015 рік, і переваги нової технології: підвищення якості зображення, можливість економії радіочастотного ресурсу і використання різних форматів екрану. Але ж запровадження «цифри» потребуватиме і наявності у користувачів відповідного телеобладнання. Що порадите споживачам у цьому плані: поспішити до магазинів за новими телевізорами, декодерами, чи...?
- Так, цифровий формат - це дуже добре. Але, за відомими мені статистичними даними, у м. Рівне всього 8,5% власників осель мають телевізори із цифровою обробкою сигналу, а у нас у Здолбунові й того менше. Тому поодинці вирішувати цю проблему буде фінансово важко, а колективний шлях вирішення - це кабельні телемережі. Ми ж працюємо «у цифрі», перетворюючи цифровий сигнал у аналоговий. Відповідно і наші абоненти цих труднощів не матимуть.
Ми до загального переходу на цифровий формат готові. З його запровадженням і контент програм у нас буде значно ширший, і абонентам нашим не доведеться бігти до магазину за недешевим новим телевізором.
Спілкувалась Ольга ЯКУБЧИК.

 

Comments are now closed for this entry