Таку тактику у своїй роботі визначили голови Дерманської Першої
та Дерманської Другої сільських рад. І це дає позитивні результати

Семінар-навчання голів територіальних громад району, що відбувся минулого тижня, цього разу проходив на базі Дерманської Першої та Дерманської Другої сільських рад. Перед виїздом на місце в кімнаті депутата районної ради, в ході теоретичної частини семінару, було розглянуто питання про активізацію роботи органів місцевого самоврядування в галузі культурного обслуговування населення на прикладі згаданих вище сільських рад. З інформацією виступила головний спеціаліст відділу культури і туризму РДА О. М. Мазепа.


Про особливості діяльності та основні завдання органів опіки і піклування, зокрема щодо дотримання житлових та майнових прав дітей, учасникам семінару розповіла виконуюча обов’язки начальника служби у справах дітей РДА К. М. Паньковець. Роз’яснення основних положень законопроекту “Про ринок земель” надав присутнім начальник управління Держкомзему в районі П. Ю. Пилипчук.
Перед учасниками семінару також виступили голова районної ради В. О. Тимощук, його заступник Я. Р. Мельник, начальник відділу освіти РДА В. М. Бондарчук, директор районного центру зайнятості С. М. Бабич. Взяли участь у семінарі перший заступник голови РДА В. М. Сидорня, начальник управління Пенсійного фонду в районі С. М. Жовтанюк.
Незабутні враження залишили в учасників семінару відвідини Дерманської Першої та Дерманської Другої сільських рад. Дорогих гостей радо зустрічали з хлібом-сіллю, щирими побажаннями учасники художньої самодіяльності, учні загальноосвітніх шкіл, які представляли свою творчість під час невеличких концертів.
Оскільки основною темою семінару було забезпечення місцевими радами культурного обслуговування сільських жителів, то й увага учасників семінару акцентувалася на виконанні цих завдань. Будинок культури с. Дермань Перший (директор Г. Я. Довбенко) та клуб с. Дермань Другий (завідуючий В. О. Бухальський) належно здійснюють роботу щодо організації змістовного дозвілля дітей та молоді, збереження та популяризації культурної спадщини, місцевого фольклору, традицій та обрядів. При закладах культури діють хорові колективи, вокальні ансамблі, троїсті музики, хореографічний та театральний гуртки, гуртки художнього читання. Створені на територіях сільських рад культурно-дозвіллєві комплекси є постійними учасниками районних фестивалів КДК і займають на них гідні місця. Творчі колективи закладів культури беруть участь у районних, обласних оглядах, конкурсах, фестивалях.
Надійними помічниками керівників закладів культури у проведенні різних культурологічних заходів є публічно-шкільні бібліотеки (завідуючі Г. В. Бухало та Н. В. Висоцька), загальноосвітні школи
(директори О. М. Лахман та О. А. Шепельчук).
Чимало було зроблено останнім часом в плані покращення матеріально-технічної бази закладів культури – проведено відповідні ремонти всередині приміщень, зовнішніх фасадів, облаштована прилегла територія, поліпшується технічне оснащення.
У забезпеченні належного функціонування закладів культури, інших установ соціальної сфери на територіях вказаних сільських рад найпершою є заслуга сільських голів Любові Петрівни Андрощук та Юрія Антоновича Товстого. Вони наполегливо і цілеспрямовано ведуть роботу щодо пошуку і залучення додаткових можливостей і ресурсів для вирішення проблем сільських громад, плідно співпрацюють з керівниками закладів, що розміщені на підвідомчій території, районною владою. А проблем, як і скрізь, у обох Дерманях вистачає. І хоч вирішити їх усі й відразу неможливо, наперекір всьому сільські очільники ставлять перед собою мету і неухильно йдуть до неї. Адже, як нагадав голова районної ради Василь Тимощук відомий вислів, дорогу здолає той, хто йде.
В ході семінару його учасники відвідали у Дермані Першому магазин “Яна”, де представлений широкий асортимент товарів за доступними цінами, перукарню, яка відповідає усім сучасним вимогам і по якості надаваних послуг цілком може конкурувати з аналогічними міськими закладами, побували на зернотоку та тракторній бригаді ТзОВ “Колос-Інвест” (директор В. А. Мороз, депутат районної ради). Господарство цьогоріч отримало непоганий врожай зернових, цукрових буряків, має в оренді понад 1000 земельних паїв місцевих жителів, які цілком задоволені отримуваною орендною платою, а це 1 т зерна та 2 мішки цукру на один пай.
Завдяки проведеній оптимізації, всі установи, послугами яких користуються жителі Дерманя Першого, розміщені у двох будівлях, при цьому забезпечуються хороші умови для функціонування закладів. У цьому переконалися учасники семінару, знайомлячись з роботою ЗОШ І ст., бібліотеки та сільської ради, оцінили й зразковий стан спортивного майданчика.
У Дермані Другому голови територіальних громад продовжили знайомитися з роботою закладів соціально-культурної сфери. Про те, як здійснюється медичне обслуговування на підвідомчій території, їм розповіла головний лікар лікарської амбулаторії Т. М. Шмань. У Дерманському НВК “ЗОШ І ст. – гімназія” його директор О. А. Шепельчук провела для гостей мультимедійну презентацію, в ході якої представила успіхи педагогів і учнів закладу. Побували учасники семінару у нещодавно реконструйованому спортзалі закладу, в музеї Уласа Самчука (завідуючий Ф. О. Єфімчук), відвідали джерело ”Батиєва криниця”, де напилися цілющої води та полюбувалися краєвидами осіннього Дерманя.
Кінцевим пунктом тривалої поїздки став Дерманський Свято-Троїцький жіночий монастир. Ступивши на його територію, учасники семінару відчули на собі благодатний вплив цього святого місця, особливу духовну атмосферу, умиротворення і душевний спокій. Поглибили ці відчуття спілкування з матушкою-ігуменею Веронікою, концерт учнів недільної школи, а також незабутня вечеря у монастирській трапезній. На завершення зустрічі матушка-ігуменя вручила Ю. А. Товстому почесну грамоту Священного Синоду УПЦ та ордена на честь 1020-річчя Хрещення Русі за сприяння в розбудові обителі. Ця нагорода є своєрідним стимулом до подальшої роботи сільського голови як в напрямку забезпечення умов для духовного зростання сільської громади, так і турботи про покращення її життєвого рівня.
Людмила ВАСЮК.
Фото
Валентини БОНДАРЧУК.

 

Comments are now closed for this entry