Ми, депутати Здолбунівської районної ради, вважаємо, що проект Закону України «Про засади державної мовної політики» № 9073 від 26.08.2011 р., поданий народними депутатами Ківаловим С. В. та Колесніченком
В. В., є сепаратистським і закріплює штучний поділ України на російськомовну та україномовну частини.
Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин, який надсилав вищому керівництву держави свої оцінки стосовно мовної ситуації в Україні, наголошував, що політизація мовних питань та етнолінгвістичний поділ у суспільстві викликають занепокоєння.
Домінуючим духом Європейської Хартії регіональних мов або мов меншин (ратифікованої Законом України N 802-IV від 15.05.2003 р.) є охорона культурної спадщини, захист та розвиток регіональних мов та мов меншин, а також забезпечення можливості носіям регіональних мов та мов меншин використання  своєї мови як у приватному, так і громадському житті.
Хартія приймалася для збереження мов народів, що не мають своєї держави, тому російської мови вона не стосується, та й в Україні російській мові нічого не загрожує.
В пункті 2 статті 5 та пункті 3 статті 14 Рамкової конвенції про захист національних меншин, укладеної в Страсбурзі 1 лютого 1995 року, що набрала чинності для України з 1.05.1998 р., ведеться мова про недопустимість захисту та просування регіональних мов та мов меншин за рахунок державної.
Саме тому висловлюємо своє глибоке занепокоєння з приводу можливості прийняття даного проекту як Закону, що негативно вплине на становище та використання державної мови та підірве важливу роль державної мови як інструмента соціальної інтеграції, а також посилить існуючі поділи у суспільстві за мовною ознакою.
Автори проекту, використовуючи інформацію про дані перепису населення, заявляють, що російська мова набуде статусу регіональної в 13 з 27 адміністративно-територіальних одиниць України, цим самим свідомо намагаються розколоти державу навпіл. Через надання російській мові як регіональній практично таких же прав, як і державній українській, штучно буде законсервовано розвиток державної мови в зросійщених східних та південних регіонах України.
Зважаючи на те, що українська мова має непорушний статус єдиної державної у відповідності з Конституцією України, і цей статус не підлягає будь-якому перегляду, звертаємось до Вас з проханням виконати свою державницьку місію і унеможливити будь-які утиски державної української мови на усій території України та не допустити розгляду і прийняття Верховною Радою України проекту Закону України «Про засади державної мовної політики» № 9073 від 26.08.2011 р.
Схвалено рішенням Здолбунівської районної ради від 26 жовтня 2011 р. № 213

Comments are now closed for this entry