Протягом вересня-жовтня ц. р. прокуратурою Здолбунівського району із залученням територіального управління Держгірпромнагляду в Рівненській області та РВ УМНС проведено перевірки дотримання вимог законодавства про охорону праці та пожежної безпеки на підприємствах у ПП Бабинця Т. В., ПрАТ «Здолбунівський завод пластмасових виробів «Іскра», ПрАТ «Здолбунівське управління механізації будівництва», ВАТ «Здолбунівський завод будівельних матеріалів», ТОВ «Укрцемремонт Здолбунів», ДП СЛАП «Здолбунівський держспецлісгосп» та ін. В ході цих заходів було виявлено порушення законів «Про пожежну безпеку» та «Про охорону праці».
Важливим конституційним правом громадян є право на належні, безпечні і здорові умови праці у процесі їх трудової діяльності. Тому під час пеоревірок приділялась увага підприємствам, на яких присутні небезпечні умови праці.
Основними причинами виявлених порушень є недостатня робота зі створення на робочих місцях умов відповідно до нормативно-правових актів з пожежної безпеки та охорони праці, недостатній рівень обізнаності посадових осіб та працівників з діючими правилами, нормами та інструкціями, а також умовою порушень - відсутність належного контролю безпосередньо з боку керівництва підприємств.
Загалом, за результатами проведених перевірок, до адміністративної та дисциплінарної відповідальності притягнуто 18 посадових осіб підприємств.
Андрій БОРЕЙЧУК,
помічник прокурора району,
юрист 2 класу.

Comments are now closed for this entry