Ольга Іванівна Єфімчук (на фото справа) уже тривалий час очолює
управління праці та соціального захисту населення в нашому районі.
Вона вміло скеровує роботу всього колективу на реалізацію
державної соціальної політики. Надійною помічницею у вирішенні всіх питань,
пов’язаних з поліпшенням умов життя та соціального захисту кожного жителя району,
є її заступник Ніна Ростиславівна Шеретюк (на фото ліворуч).
Успішно справляється зі своїми посадовими обов’язками і головний спеціаліст
відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення
Ольга Володимирівна Овдіюк.

Цим геніальним у своїй простоті висловом українського письменника Михайла Коцюбинського можна означити комплекс заходів у соціальній сфері району.
На вимогу часу управління праці та соціального захисту населення Здолбунівської районної державної адміністрації наполегливо удосконалює свою діяльність з метою якнайповнішого задоволення зростаючих потреб громадян.


Інтеграція України до Європейського Союзу передбачає проведення активної соціальної політики, що гарантувало б усьому населенню реалізацію соціальних прав та високу якість життя. У сучасних умовах суттєво збільшився спектр проблем, з якими людина стикається протягом свого життя, при цьому ринок соціальних послуг ще не досягнув достатнього рівня.
Для поліпшення якості надання соціальних послуг управління праці та соціального захисту населення плідно співпрацює із органами охорони здоров’я, соціальними службами у справах дітей РДА, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районним центром зайнятості, ветеранськими організаціями, релігійними конфесіями тощо.
Починаючи з 2005 року, управління активно співпрацювало в рамках проекту ТАСІС “Посилення регіональних соціальних служб” з впровадження Єдиної технології прийому громадян, які звертаються за призначенням різних видів допомог та субсидій. Проведено реорганізацію структури управління.
Сьогодні управління знаходиться у новому приміщенні, яке відремонтовано та максимально пристосовано для якісно вищого прийому громадян, забезпечено доступ для осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Прийом громадян проводиться щоденно, без обідньої перерви. З метою запобігання утворенню черг запроваджено попередній запис на прийом, в т. ч. і по телефону.
Колектив управління активно та вчасно реагує на зміни в законодавстві і намагається забезпечити дотримання прав громадян на соціальні послуги. Так, у 2011 році згідно з постановою КМУ було скасовано посади соціальних працівників-координаторів по селищній та сільських радах. Аби не допустити погіршення обслуговування сільського населення, управління спільно із органами місцевого самоврядування оперативно налагодило роботу відповідальних працівників сільських рад щодо прийому та передачі до управління праці та соціального захисту населення документів заявників, які звертались за різними видами допомог та субсидією. Користуючись нагодою, хочеться подякувати за розуміння селищному та сільським головам, а також нашим заявникам.
У держбюджеті 2011 року не зменшено розміру жодного виду допомоги. Навпаки, деякі із них планомірно підвищуються відповідно до зміни розміру прожиткового мінімуму. Всі виплати проводяться вчасно.
Стурбованість викликає стійка тенденція до збільшення кількості дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства. Серед факторів, що спричинюють це, є неблагополучна екологія, стреси і хвороби майбутніх мам. Часто це неналежні соціально-побутові умови, харчування вагітних, шкідливі звички та інше. Крім визначених законодавством виплат цій категорії громадян, управління забезпечує направлення дітей-інвалідів до Рівненського обласного реабілітаційного центру дітей-інвалідів в м. Кузнєцовськ. Інваліди з дитинства та інваліди працездатного віку мають можливість пройти професійну реабілітацію у Рівненському обласному центрі професійної реабілітації інвалідів с. Олександрія.
Якісно та в повному обсязі управління забезпечує облік та надання пільг усіх пільгових категорій населення, до яких зовсім недавно додалась ще одна досить чисельна категорія – багатодітні сім’ї.
Досягненням району є відсутність заборгованості із заробітної плати, над чим теж працює колектив спільно з райдержадміністрацією. Вирішення цих та багатьох інших питань забезпечується завдяки злагодженій професійній і часто самовідданій праці колективу управління.
У переддень професійного свята щиро дякую кожному зокрема і всім без винятку працівникам управління. Адже саме від їх професіоналізму та відданості справі залежить повноцінне життя наших співгромадян, що потребують постійної опіки держави. Саме вони повертають людям надію на краще.
Завдяки високому фаховому рівню начальників відділів управління постійно знаходиться у першій п‘ятірці в рейтингу управлінь по області. Хотілося б відзначити Ніну Ростиславівну Шеретюк - заступника начальника, начальника відділу організаційної та кадрової роботи, Вікторію Миколаївну Ковтонюк – начальника відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення, Тетяну Вікторівну Малахову – начальника відділу грошових виплат і компенсацій, Миколу Івановича Бортника – начальника відділу з питань праці та соціально-трудових відносин, Катерину Вікторівну Трішину - начальника відділу фінансово-господарського забезпечення. У ці передсвяткові дні ми з повагою та вдячністю згадуємо наших ветеранів – Тетяну Василівну Крижановську, Валентину Василівну Кльоз, Надію Михайлівну Мазур, Надію Панасівну Щербу, Галину Іванівну Орленко, Тетяну Павлівну Мельник, Валентину Овсіївну Гецун.
Прийміть слова вдячності за стійкість волі і духу, наполегливість та ініціативність, гуманізм та милосердя.
Нехай у ваших серцях ніколи не згасає полум’я щирого ставлення до своїх співгромадян, глибоке усвідомлення важливості нашої місії зробить ще більш плідною та натхненною вашу працю, а кожен день буде сповнений теплом людської вдячності і шани.
Щиро бажаю вам міцного здоров’я, щедрого статку, невичерпної життєвої енергії.
Ольга ЄФІМЧУК,
начальник управління праці та соціального захисту населення РДА.

 

Comments are now closed for this entry