Робота колективу Здолбунівського територіального центру соціального обслуговуання (надання соціальних послуг) мало відома більшості тих, у кого на сьогодні в житті більш-менш все гаразд - є родина, дім, робота, певне коло спілкування, здоров’я. А між тим, фахівців цієї установи щодня з нетерпінням чекають люди, у яких доля склалась по-іншому, хто в силу певних обставин лишився нині одиноким, немічним чи стикнувся з бідністю. Для них працівники терцентру - і помічники, і порадники, і друзі, а часто і остання можливість почуватись хоч комусь потрібними, надія на допомогу.
Розпочав свою діяльність Здолбунівський територіальний центр у 1989 році як відділ соціальної допомоги управління праці та соціального захисту населення РДА. Нині у колективі терцентру, який очолює Людмила Миколаївна Гринюк, вісімдесят двоє працівників. У структурі установи діють чотири відділення, що обслуговують 1222 особи, які потребують різних видів соціальних допомог.
У штаті відділення соціальної допомоги на дому 50 соціальних робітників, які обслуговують 455 одиноких громадян. І кожному з них потрібні людські тепло й увага, у кожного з них свій характер. Але працівники терцентру вміють знаходити підхід до людей, з якими працюють, щедро віддають їм тепло своїх сердець і не цураються ніякої роботи - коли треба, наведуть лад в оселі чи на городі, поперуть, сходять за покупками, напишуть листа... І обов’язково вислухають та підтримають.
Терцентром налагоджено співпрацю із Здолбунівським районним центром зайнятості. Тож до обслуговування одиноких громадян залучають безробітних, яких РЦЗ направляє на громадські роботи. Лише впродовж січня-вересня цього року учасниками громадських робіт було обслужено 226 одиноких людей похилого віку.
За вказаний період 1265 медпослуг надала підопічним терцентру медсестра відділення соціально-побутової адаптації. Малозабезпечені та одинокі громадяни отримують на базі Здолбунівського будинку-інтернату безкоштовні гарячі обіди, а у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги - гуманітарні одяг і взуття.
Соціальними працівниками відділення для надання соціальних послуг у сільській місцевості у січні-травні ц. р. було зібрано документи для оформлення справ по призначенню різних видів соціальних допомог та субсидій для 455 осіб. У червні посади цих соціальних працівників скоротили.
Надійним прихистком для одиноких літніх підопічних терцентру нині є стаціонарне відділення для постійного проживання в с. Будераж. Задля покращення побутових умов проживаючих лише цьогоріч у відділення було придбано столи та стільці в харчоблок, холодильник і телевізор. Також там замінили вікна і зробили косметичний ремонт фасаду приміщення. Спонсорську допомогу в ремонті надала реформаторська церква м. Катвейк, що у Голандії. Частими гостями відділення є учні Будеразької школи, які організовують для проживаючих там людей святкові концерти і привітання.
Дбають працівники територіального центру і про те, щоб їх підопічні до державних і релігійних свят отримували набори продуктів, гуманітарну допомогу. Шукають спонсорів і благодійників. Наприклад, у 2011 році на прохання терцентру такими стали приватний підприємець В. П. Тишкун, депутат Рівненської обласної ради О. М. Андріюк, ПСППП “Здолбунівське”, надали допомогу РГОЄХБ НЦ “Світло Євангелія” м. Здолбунів в особі М. О. Назарука, ХММ “Добрий Самарянин”, ВБО “Серце Батьківщини”, МБФ “Мир”. Не можна не згадати й про сповнені щирістю та теплотою святкові вогники для ветеранів війни і праці, людей похилого віку, які організовує терцентр, залучаючи до цього фахівців культурної ниви.
У терцентрі трудяться люди, основними якостями яких є чуйність, людяність і працьовитість, а благородною місією - допомога і захист. Нехай же Бог додасть їм сил і наснаги, люди подарують повагу і вдячність, доля - особисте щастя, а наступаюче професійне свято стане одним з радісних моментів життя.
Ольга ЯКУБЧИК.

Comments are now closed for this entry