Учасники ІІ Всеукраїнського фестивалю педагогічних ідей "Мій особистісно зоріентований урок".

Три роки тому у нашому районі на базі ЗОШ I-III ст. №4 було створено творчу групу вчителів української мови та літератури з проблем особистісно зорієнтованого навчання (ОЗОН). До творчої групи ввійшли вчителі, які щиро вірять у те, що особистісно зорієнтоване навчання стане реальністю української школи, її майбутнім.


Педагоги-однодумці
Л. М. Добровольська з Миротинської ЗОШ I-II ст., Н. М. Новачук із Здовбицької ЗОШ I-III ст.,
Л. Ф. Овдіюк зі Спасівської ЗОШ I-III ст., Л. М. Пославська із Здолбунівської ЗОШ I-III ст. № 4, О. А. Соловйова з Новомильської ЗОШ I-II ст., Т. Б. Соловйова з Копитківської ЗОШ I-III ст., І. Р. Стецюк з Гільчанської ЗОШ I-III ст., О. А. Шепельчук з Дерманського, Т. А. Кремінська з Мізоцького та О. В. Шпичак із Ступнівського навчально-виховних комплексів переконані у тому, що саме особистісно зорієнтоване навчання з часом допоможе перебороти байдужість учнів до навчання, що діти любитимуть і читатимуть українську літературу. І не зчерствіють їх юні душі, бо умітимуть вони бачити життя й сприймати світ у різних барвах.
Керує творчою групою Нелла Михайлівна Паламарчук - вчитель-методист ЗОШ I-IIIст. №4, відмінник освіти України, член науково-дослідної лабораторії «Особистісно зорієнтоване навчання української літератури в школі» при Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, яку очолює Анатолій Миколайович Фасоля – старший науковий співробітник лабораторії навчання української мови і літератури Інституту педагогіки АПН.

 

 Під час засідання творчої групи вчителів української мови і літератури.


19 жовтня у ЗОШ I-III ст. № 4 відбулось чергове засідання творчої групи вчителів української мови та літератури з проблем ОЗОНу. У його роботі також взяли участь директор школи Людмила Аркадіївна Панасюк, її заступник з навчально-виховної роботи Мирослава Володимирівна Хомич, вчителі закладу.
На засіданні керівник творчої групи Н. М. Паламарчук розповіла присутнім про II Всеукраїнський фестиваль педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок» у Новограді-Волинському, учасницею якого вона нещодавно була. В рамках фестивалю проводились круглі столи з проблематики впровадження особистісно зорієнтованого навчання, відкриті уроки, майстер-класи вчителів-переможців та лауреатів конкурсу, зустрічі з педагогічними колективами та керівниками шкіл міста-господаря заходу. Відзначились і наші земляки - на фестивалі представили посібник районної творчої групи «Особистісно зорієнтований урок української літератури (моделі уроків української літератури членів творчої групи Здолбунівського району)». Тож, за словами Нелли Михайлівни, фестиваль для його учасників став чудовою можливістю обмінятися досвідом, цікавими творчими ідеями, залишив безліч позитивних вражень.
Також члени творчої групи відвідали урок у сьомому класі «Проблеми екології рідного краю у творах Миколи Пшеничного”, який проводила старший учитель ЗОШ I-III ст. №4 Людмила Миколаївна пославська. На уроці звучали прекрасні рядки поезій М. Пшеничного у виконанні вчителя та учнів. Діти кожен для себе визначали мету уроку, активно планували колективну діяльність, працювали в групах. Крім того, озвучували і фіксували власні ідеї, намагалися зрозуміти, якими засобами поет розкриває проблему екології і доносить її до читача. На згадку учні 7-А всім присутнім подарували закладки із зображеннями краєвидів рідного Полісся.
Олена СНІЖНА.
Фото з архіву
Нелли Паламарчук.

Comments are now closed for this entry