Коли розгорнув нову книжку вибраних оповідань та новел “І буде день як світла радість…” заслуженого журналіста України Василя Бойчука, то не залишив її, доки не дочитав до кінця. Кожне оповідання “не відпускало” мене вдало скомпонованим сюжетом, цікавими образами, багатством мови, стилістичними знахідками.
Зрештою, кожна книга В. Бойчука (а це вже четверте художньо-публіцистичне видання за його авторством) - неповторна гама тем, що розкриває перед нами не тільки художню палітру прозаїка, а й його багатющий світогляд. Головне джерело для сюжетів оповідань і новел - рідна земля, Україна, людські тривоги й радощі, а авторове кредо - глибина художнього образу, композиційна стрункість і простота викладу сюжету.
Читаєш сторінки Бойчукових творів - і перед тобою відкривається відомий і невідомий світ. Невідомий, бо стежки його героїв тобі ще не знайомі. А відомий, бо автор дає змогу все відчути серцем людини, яка виросла в цьому світі, міцно з ним пов’язана і тривожиться, коли цей зв’язок слабшає або рветься.
У новелах В. Бойчука “Заглянь, заглянь у мою печаль”, “Вітряки на потужних вітрах”, “Вигін”, “Шепетуха” привертають увагу яскраві характери персонажів, багато з яких стали справжніми художніми відкриттями. Письменник відчуває живий пульс складних суспільних проблем, за конкретними вчинками й ситуаціями вловлює реальні тенденції дійсності: протистояння краси і потворності, снаги творення і руйнівних інстинктів. Письменник по-своєму бачить довколишній світ, тож у його творах перед читачем у несподіваному світлі постають звичні нам усім явища, по-особливому розкриваються грані людського єства.
Отож, кожне речення, кожне оповідання нашого земляка із Рівного, мов невидима цеглинка в ошатну оселю, що починається не з брехливих обіцянок-цяцянок сучасних українських вождів, а з Правди, яку свято сповідує Василь Антонович.
Завершується вибране прозових творів добіркою поезій “Дорога кожного - то світ безмежний!..”. І цей заклик, певна річ, відчутно сповнює читача надією на власні здобутки у духовному храмі Добра і Краси.
Приваблива, видана з поліграфічною майстерністю книжка із понад 400 сторінок так і проситься до рук та може розраховувати на увагу всіх, кого цікавить українська література.
Євген ШИЛАН,
член НСЖУ.

Comments are now closed for this entry