В непростих умовах фінансово-економічної кризи, коли громади опинилися віч-на-віч з багатьма соціальними проблемами, органам місцевого самоврядування досить складно забезпечувати розвиток підвідомчих територій. Бюджетних коштів не вистачає, або їх просто немає. Численні звернення до органів влади вищого рівня з проханням надати фінансову підтримку в більшості не дають бажаного результату, адже і їх можливості обмежені. В такій ситуації доводиться шукати додаткові фінансові ресурси. Одним з дієвих інструментів залучення позабюджетних коштів є благодійна допомога на реалізацію проектів суспільної значимості, що надається організаціями, фондами різного рівня у вигляді грантів.
Ряд установ, організацій нашого району вже мають певний досвід у цій сфері. Однак потенціал донорських організацій, готових фінансувати впровадження різноманітних проектів, спрямованих на розв’язання соціальних проблем, використовується досить слабо. Одна з причин цього - відсутність професійного підходу та досвіду.
Допомогти керівникам органів місцевого самоврядування, суб’єктам господарювання району в питанні пошуку і залучення додаткових ресурсів для реалізації соціальних проектів і програм був покликаний бізнес-форум на тему “Інструменти та механізми розвитку підприємництва на селі”, організований управлінням економіки райдержадміністрації.
Начальник управління інноваційно-інвестиційної політики Головного управління економіки та інвестиційної політики ОДА Олександр Осовець виступив перед учасниками форуму з мультимедійною презентацією, в ході якої проаналізував стан залучення міжнародної технічної допомоги на Рівненщині, дав практичні поради та рекомендації щодо розробки та реалізації цільових проектів. Він наголосив, що запорукою успіху в цій діяльності є чітке розуміння поставленої мети, усвідомлення важливості ідеї, яка потребує залучення коштів, і вміння донести ці завдання до донора шляхом правильного написання заявки на отримання грантової підтримки.
Про юридичні аспекти в сфері залучення позабюджетних коштів для реалізації соціальних проектів на селі розповіла виконавчий директор правової асоціації “Паритет” Тетяна Голубока.
У бізнес-форумі взяли участь та висловили свої думки щодо обговорюваної теми представник відділу координації та взаємодії з органами місцевого самоврядування Рівненської обласної ради Сергій Бернацький, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Сидорня, голова районної ради Василь Тимощук.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry