Дерманська Свято-Троїцька обитель відзначила 20-річчя свого відродження

 Хресний хід.

Є немало місць на землі для прославляння Господа, Пресвятої Богородиці і святих угодників Божих. Серед них і одна з найдревніших святинь Волинської землі — Дерманський Свято-Троїцький монастир.
Історія обителі, заснованої ще в княжі часи, і славна, і трагічна. Впродовж століть монастир переживав періоди і розквіту, і занепаду. Проте по милості Божій щоразу відроджувався, розвивався. Болем відгукнулося у серцях ревнителів православної віри закриття обителі в 1960 році. Десятиліттями на цьому благодатному, намоленому численними насельниками монастиря місці не лунала молитва. Але, переживши пору гонінь від безбожної влади, обитель дочекалася Богом благословенного часу - нового відкриття і духовного відродження в 1991 р. Двадцять років сестри-насельниці на чолі з матушкою-ігуменею Веронікою невтомно трудяться над відбудовою монастиря, несучи на своїх тендітних жіночих плечах тягар фізичної праці і зігріваючи свої душі щирою молитвою.


Свій ювілей монастир зустрічає оновленим і величним — відремонтовано Троїцький собор, дзвіницю, сестринські корпуси, облаштовано територію, ведеться господарство. Проте найголовніше досягнення — це те, що сестри-насельниці, згуртувавшись навколо своєї ігумені, створили міцну монастирську родину, яка через своє духовне зростання благотворно впливає на суспільство і з Божою поміччю здатна звершити ще багато добрих справ.
З нагоди 20-річного ювілею відродження монастиря минулої неділі, в день вшанування Волинських святих угодників, до Дерманя на урочистості прибули численні прочани, духовенство, представники сільської та районної влади.

Ігуменя монастиря матушка Вероніка. 


Божественну літургію очолив митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней. Йому співслужили митрополит Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій, єпископ Городницький Олександр. За соборним богослужінням молились також намісники монастирів, духовенство та ченці з парафій і монастирів області.


Вітання і подарунки від голови РДА Віталія Шуля та депутата
обласної ради Данила Корилкевича.


Після богослужіння учасники урочистості пройшли Хресним ходом навколо Свято-Троїцького храму.
Вітаючи присутніх з ювілейною датою, архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій подякував усім, хто своєю молитвою, фінансовою і матеріальною підтримкою сприяв відродженню древньої святині, побажав усім Божого благословення, у мирі й злагоді дочекатися подальших ювілеїв обителі.
З нагоди ювілею відродження монастиря предстоятель УПЦ, митрополит Київський і всієї України Володимир надіслав його насельницям вітальну адресу, яку зачитав архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.
Ігуменя Вероніка за її старання та зусилля, докладені до розбудови монастиря, та з нагоди відродження обителі була нагороджена орденом Святої Преподобної Анастасії.
Слово для виступу було надано голові Здолбунівської РДА Віталію Шулю та депутату обласної ради Данилу Корилкевичу. Вони наголосили, що духовне відродження українського народу є важливим чинником у розбудові держави, яка особливо цінує авторитет Церкви в суспільстві і визнає її визначальну роль в формуванні у людей високих громадянських і моральних якостей. Гості подарували для монастиря ікону Пресвятої Трійці, а Данило Корилкевич пожертвував також гроші.
Зважаючи на багатовікову історію Свято-Троїцького Дерманського монастиря, 20 років - це порівняно невеликий період. Проте, враховуючи сучасні реалії і можливості, варто сказати, що ці два десятиліття відродження для монастиря, як і для нашої держави, напевно, були найскладнішими. Зумівши подолати всі труднощі, міцна монастирська родина смиренно несе тут чернечий подвиг з молитов, постів, покаянь, фізичної праці, засіваючи золотим зерном духу віри Христової душі вірних в ім’я Бога і України, свого народу.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора. 

 

Comments are now closed for this entry