Поміж Богородичними празниками нашого церковного року це свято (відзначається 14 жовтня) заслуговує на особливу увагу. За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ’я - Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповіданнями, з’явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.
За іншою версією, натхненням для свята стало видіння Андрія юродивого під час облоги Константинополя військами агарян. Пресвята Богородиця з’явилася мешканцям міста у храмі та прийняла їх під свій захист, покров. Після цього війська противника відступили, а місто було врятовано.
Православна Церква наголошує на трьох найвищих достоїнствах Пресвятої Богородиці: Її Богоматеринстві, Її Вседівстві, Її Заступництві за нас перед Всевишнім. Ще з часів Київської Русі православні християни особливо шанували Пресвяту Богородицю. Свідченням цього є факт, що князь Ярослав Мудрий доручив увесь народ в опіку Діві Марії. Це відбулося 1037 р. у храмі Благовіщення.
Наші славні запорожці мали на Січі храм Покрови з одноіменною іконою. На цій іконі був надпис: «Ізбавлю і покрию люди моя...». Саме тому, ідучи в похід, козаки завжди співали “Під твою милість”.
Українська Повстанська Армія також була заснована в день Покрови, а 30 травня 1947 р. свято Покрови було проголошено офіційним святом цього військово-патріотичного утворення. Історичні реалії свідчать, що український народ завжди перебував під Покровом Пресвятої Богородиці, тому у вірі і надії почитаємо нашу Заступницю і Покровительку Діву Марію.

Comments are now closed for this entry