Незабаром відзначатиметься 10-та річниця з часу створення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Про роботу Здолбунівської міжрайонної виконавчої дирекції (МВД) Рівненського обласного відділення, її здобутки, проблеми, минуле, сьогодення, плани на майбутнє розмова з її керівником Сергієм ГРИДІНИМ.

- Сергію Володимировичу, коли було створено очолювану вами установу? Які особливості її роботи?
- Рівненське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та його структурні підрозділи було створено десять років тому. Здолбунівська міжрайонна виконавча дирекція розпочала виконання своїх обов’язків у жовтні 2001 р.
Нині вона здійснює державне соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності на території Здолбунівського та Острозького районів.
Ці дві адміністративні одиниці мають значний природно-ресурсний потенціал, представлений лісами і земельними угіддями, розвинутою промисловістю з виробництва будівельних матеріалів, великим залізничним вузлом, в якому перетинаються безліч вантажопотоків України. Все це створює хороші можливості для діяльності людей, розширення сфери зайнятості, а відтак і соціального страхування.


– Що Ви можете сказати про кількість страхувальників та співпрацю із ними?
– Нині в реєстрі Здолбунівської МВД перебуває 3334 страхувальники із 18662 працівниками – застрахованими особами. Нами налагоджено плідну співпрацю із страхувальниками з питань зниження захворюваності, літнього дитячого оздоровлення, санаторно-курортного лікування тощо. Завдяки цьому, наприклад, тільки за літній період 2011 року оздоровлено 577 дітей шкільного віку, які із задоволенням відпочивали в дитячих оздоровчих таборах Рівненської області, а їх батьки мали чудову можливість зекономити власні кошти завдяки здійсненню часткової доплати за рахунок Фонду в сумі 410,6 тис. грн. лише по Здолбунівській МВД.
– В яких іще напрямках працює ФССТВП?
– Перш за все скажу, що девізом нашого фонду стали слова, про те що ми піклуємось про людей від народження і до їх старості. І це справді так. Ми підрахували, що з часу заснування нами виплачено 8,5 млн. грн. допомог по вагітності та пологах; 4,8 млн. грн. допомог, які надавались при народженні дитини; на суму 1,8 млн. грн. виплачено допомог по догляду за дитиною у віці до 3 років. Думаю, що це була суттєва допомога нашим застрахованим особам!
Велика радість для дітей - подарунки, які ми надаємо нашим страхувальникам. Лише торік ми видали 10900 дитячих новорічних подарунків. Всього ж з дня заснування діти Здолбунівського та Острозького районів отримали їх від Фонду понад 75 тис. на суму більше мільйона гривень. Думаю, що ця традиція збережеться надалі, і ми будемо робити приємне до свят ще більшій кількості дітей.
Одним із основних напрямків діяльності Фонду є здійснення фінансування робочими органами заяв-розрахунків для виплати страхувальниками матеріального забезпечення застрахованих осіб (допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання). З початку цього року вже оплачено 5290 листків непрацездатності на суму 4,9 млн. грн., а з 2001 року сума відшкодованого застрахованим особам втраченого заробітку, пов’язаного із втратою працездатності, склала близько 30 млн. грн.
До соціальних послуг, що надаються Фондом, належить і санаторно-курортне оздоровлення застрахованих осіб. За час існування нашої дирекції витрати на санаторно-курортне лікування склали понад 8 млн. грн. Застраховані особи отримали 3262 путівки, значно здешевлені за рахунок коштів Фонду. З упевненістю можу сказати, що з року в рік росте кількість бажаючих оздоровитись в санаторіях. Попитом користуються путівки на санаторно-курортне лікування не тільки в літній період у санаторії Закарпаття та південного берегу Криму, але й впродовж всього року в інші оздоровниці нашої країни. Лише у Трускавці та Моршині щороку поправляють своє здоров’я до 120 застрахованих осіб, користуються попитом цілющі миргородські санаторії, де оздоровлюють щорічно до 20 осіб з нашого краю.
Із задоволенням їдуть діти відпочивати в літні оздоровчі табори. З нашою допомогою оздоровлено за 10 років понад 3 тис. дітей в оздоровчих закладах нашої області та України.
– Якщо можна, кілька слів про колектив, який Ви очолюєте та про співпрацю з іншими структурами?
– Наш колектив невеликий, але дружний. У Здолбунівській МВД ФССзТВП працюють 6 осіб. Середній вік працівників близько 40 років. З легкістю знаходять спільну мову представники молодшого покоління із старшим, яке ділиться із молоддю отриманим досвідом, надбаними напрацюваннями.
Результативність роботи дирекції не була б на належному рівні, якби не тісна співпраця з управліннями Пенсійного фонду України Острозького та Здолбунівського районів, відділенням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, службами зайнятості відповідних районів, а також органами ДПІ та виконавчої служби. Значну підтримку у вирішенні проблемних питань відчуваємо з боку районних державних адміністрацій, районних та міських рад.
Хочу зауважити ще таке. Робота з людьми завжди залишається однією з найважчих, адже нелегко задовольнити вимоги всіх, хто до нас звертається. Трапляється, не всі заявники поводять себе розсудливо і врівноважено. Попри це, толерантність, доброзичливість, бажання прийти на допомогу у вирішенні питань, що стосуються професійної діяльності, є основними рисами працівників Фонду, які у щоденному спілкуванні мають бути ще й неабиякими психологами.
– Дякую за розмову. Із святом Вас!
Спілкувалась Олега СНІЖНА. 

 

Comments are now closed for this entry