Свідченням цього стала активна участь дорослих і малих жителів Здолбунівщини у проведеному на теренах району під егідою Товариства Червоного Хреста України місячника «Милосердя»

 Активну участь у місячнику "Милосердя" брали і учні ЗОШ І-ІІІ ст. №6.

Ніколи вповні не зрозуміє всього болю самотності, немічної одинокої старості, боротьби сам на сам із страшною хворобою чи бідністю той, хто цього не пережив. Але хоч на дещицю полегшити страждання цих людей може кожен із нас. Місячник «Милосердя», що тривав з 1 вересня по 1 жовтня і цьогоріч був приурочений до Міжнародного дня людей похилого віку, мав на меті привернути суспільну увагу до проблем цих громадян та організувати надання підтримки найнезахищенішим верствам населення.


На заклик Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста України долучитись до місячника і проявити дієве милосердя відгукнулось чимало краян. Серед них такі знані в районі люди, як керівники ПСП «Хлібороб» Петро Йосипович Мосійчук, ПрАТ «Здолбунівський завод пластмасових виробів «Іскра» Володимир Іванович Фурманчук, генеральний директор ПП «Компанія Автоленд» Станіслав Олександрович Середюк, керівник ФГ ім. Шевченка Віктор Данилович Атаманюк. Вони надали благодійну допомогу крупами, картоплею, борошном, зерном, коштами, пакувальним матеріалом. Прекрасно попрацювали волонтери ТЧХУ.

 

Волонтер Товариства Червоного Хреста України Ю. ЧЕРЕДНІЧЕНКО
та медсестра ТЧХУ В. ЦАРЕНЮК передають благодійну допомогу ветерану праці,
одинокій пенсіонерці А. РАЛДУГІНІЙ. 


Особливу активність проявили загальноосвітні навчальні заклади району, зокрема, Здолбунівські ЗОШ № 3,
№ 1, № 5, № 4, № 6, гімназія, Мізоцький і Дерманський НВК, Бущанська, Білашівська, Копитківська, Спасівська, Новосілківська, П’ятигірська школи. При чому учасниками місячника «Милосердя» стали і учні, і вчителі. У школах району в рамках місячника було проведено акції «Допоможи немічному», «П’ять картоплин», «Милосердя від душі».
Так, у Мізоцькому НВК (директор Р. А. Овсійчук) було зібрано і роздано 21 чоловіку 850 кг овочів, у ЗОШ І-ІІІ ст.
№ 6 (директор П. Ф. Мельничук) їх зібрали близько 200 кг і роздали 12 закріпленим за школярами-волонтерами одиноким людям старшого віку. 70 кг овочів, фруктів, а також консервацію зібрали для трьох знедолених учні ЗОШ І-ІІІ ст.
№ 5 (директор Ж. М. Рудик), 60 кг — учні ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (директор О. М. Себастьянська). 100 кг овочів роздали одиноким та ветеранам волонтери із ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 (директор Л. А. Панасюк). П’ятьом одиноким людям роздали 150 кг овочів і фруктів, які зібрали, учні Дерманського НВК (директор О. А. Шепельчук).
Збір коштів на лікування хворого на лейкемію другокласника організували школярі, педагоги Бущанської ЗОШ та жителі цього села (передали батькам хлопчика 17000 грн.). У Спасівській ЗОШ хворому школяреві вчителі і учні зібрали 1700 грн., у Глинській ЗОШ восьмикласнику на лікування зібрали 1300 грн., у Новосілківській ЗОШ для недужого двірника зібрали 1000 грн. У Білашеві, щоб хоч трішки поліпшити настрій свого товариша - восьмикласника Юрія Тимощука, який бореться із недугою, учні влаштували у школі виставку його малюнків.
Порадували своїх вчителів-пенсіонерів у Копитківській ЗОШ, допомагаючи їм збирати урожай. Подібним чином долучились до акції «Милосердя» й у Гільчанській ЗОШ, де при зборі урожаю допомагали одиноким вчиталям та інвалідам. А учні П’ятигірської ЗОШ шістьом стареньким допомагали не лише на городі, а й по господарству, придбали їм солодощі. Учні Новомощаницької ЗОШ у переддень професійного свята привітали квітами та листівками вчителів-ветеранів.
Як бачимо, шляхів допомогти тим, хто цього потребує, безліч. Головне вміти співчувати і співпереживати, мати бажання допомогти, віддати часточку свого тепла на благо ближнього і зробити це.
- Організований Товариством Червоного Хреста України місячник «Милосердя» надав усім бажаючим можливість долучитися до благородної справи творення добра і вкотре довів, що серед нас є чимало небайдужих людей, - наголосила, підсумовуючи результати місячника, голова Здолбунівської РО ТЧХУ Марія Бєлікова. Вона висловила вдячність усім, хто проявив дієве милосердя, і закликала усіх і надалі творити добро разом.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото з архіву
Здолбунівської РО ТЧХУ. 

Comments are now closed for this entry