В цьому вже вкотре мали змогу переконатися керівники органів місцевого самоврядування, побувавши, в рамках проведення чергового семінару-навчання, в П’ятигірській та Глинській сільських радах

 

 

 

     П’ятигори – село невелике, має свою багату історію. Коротко про неї, а найбільше про сьогодення сельчан розповів учасникам семінару голова місцевої громади П. М. Нестерчук. Знайомство з селом він запропонував розпочати з відвідин місцевого храму, де коштом сельчан був зроблений ремонт. До речі, саме тут не так вже й давно був музей хліба.

     Є у селі і свій молитовний будинок. Однак, як зауважив голова, різні релігійні уподобання не розділили сільську громаду, люди живуть дружно.
     Можливості цієї сільської ради невеликі. Однак все, що можуть, на що вистачає коштів, тут роблять. У місцевому клубі, наприклад, останнім часом поставили пластикові вікна. В свій час в селі добудували школу. Були інші плани, однак мусили зважати на можливості. Тож вже майданчик біля неї робили, як кажуть, на самому лише ентузіазмі сельчан. Не стоїть осторонь вирішення проблем школи сільська рада і нині. Про це засвідчив виступ директора навчального закладу Р. Ф. Гаврилюк.
     Проблемою №1 для села є дороги. Частину з них силами громади вдалося підсипати. Однак проїзд навіть центральною вулицею П’ятигір в гарну погоду запам’ятається приїжджим надовго. Є і інші складнощі, та де їх сьогодні немає. А загалом село живе надіями, вслухаючись у непрості ритми нашого сьогодення.

 

 

Приватний підприємець І. Д. КРАВЧУК. 

     Щоразу, приїжджаючи у Глинськ, голови територіальних громад району переконуються в тому, як багато робиться тут, аби людям у селі жилося затишно, комфортно. Тепер цей населений пункт може конкурувати із Здовбицею і навіть Мізочем. Кожен з керівників установ, розміщених у селі, мав що розповісти та показати головам місцевих рад району. У лікарській амбулаторії загальної практики сімейної медицини встановили нового газового котла, що дасть змогу заощаджувати кошти на опаленні будівлі. У місцевій середній школі з нового навчального року буде ще один комп’ютерний клас, а в перспективі тут сподіваються мати нового шкільного автобуса. Чимало зроблено для облаштування дитячого садка “Сонечко”, тож влітку його закривати не будуть. Вже навіть є невелика черга для влаштування сюди дітлахів.
     Що стосується місцевого закладу культури, то, як зауважила сільський голова І. Й. Гром’як, є тут над чим працювати. Перемога ж глинчан у заключному етапі районного фестивалю КДК, яку учасники семінару назвали цілком заслуженою, свідчить про те, що село славиться своїми талантами. Серед глинських майстринь і секретар сільської ради з більш як 20-річним досвідом роботи на цій посаді
М. Д. Івашин. Із виставкою її вишитих робіт мали змогу ознайомитися і учасники семінару (див. фото вгорі).  

 

Працівники П‘ятигірської сільської ради С. Ф. ЗІНЧУК, Г. О. Денищук, Г. Л. ГОРОБ‘ЮК. 

     В Глинську створено розширену мережу магазинів. Один з них – “Світлана” – великий, з чималим асортиментом товарів, сучасним інтер’єром - приклад того, яким має бути сьогодні торговий заклад.
Можна ще багато розповідати про це велике село з ошатними будинками, сучасними парканами, розвинутою інфраструктурою, працьовитими людьми, які пишаються своїм Глинськом. В цьому році село відзначає 525-річчя з дня заснування. З такої нагоди побачив світ історико-краєзнавчий нарис про село, автором якого є глинчанин, на жаль, нині вже покійний Леонід Мазурець.
     У Глинська є хороше майбутнє. Адже живуть тут небайдужі, підприємливі люди, які мають змогу допомогти громаді в розбудові села. Місцева рада успішно співпрацює з ними. Як один з останніх прикладів - облаштований прекрасний зал урочистих подій. А відвідини не так давно організованого орендарями ставів зоокуточка даруватимуть чимало приємних хвилин і дітлахам, і дорослим.
Не могла не запросити своїх колег І. Й. Гром’як і відвідати майбутній промисловий майданчик, де незабаром виготовлятимуть полімерно-піщану черепицю. Приватний підприємець І. Д. Кравчук взяв в оренду колишні колгоспні гаражі, придбав необхідне обладнання і має намір виробляти цей покрівельний матеріал. Для глинчан це можливість працевлаштування, що дуже важливо в сьогоднішній час. Та не менш важливо те, що наш район матиме змогу позбавитися від сили-силенної пластикових пляшок, які валяються не лише на смітниках. Їх збиратимуть, подрібнюватимуть та використовуватимуть як складову сировини для виготовлення черепиці. Ініціативу підприємця активно підтримали учасники семінару. А ще – пораділи за голову місцевої ради – вмілого організатора громади, яка завжди знаходить час для спілкування і допомоги односельцям. Наостанок додам, що Глинська сільська рада має свою веб-сторінку в Інтернеті.
     Цього дня голови територіальних громад району не лише побачили, як працюють у П’ятигірській та Глинській сільських радах, але й ознайомилися з результатами першого туру огляду благоустрою населених пунктів. Про це інформували члени створених бригад - заступник головного лікаря ЦРЛ О. Я. Сумко, депутат районної ради Г. С. Давидчук, завідувач сектора у справах молоді та спорту РДА М. В. Гарбовський. Результати показали, що, враховуючи можливості, десь зроблено більше, десь менше. В цілому ж, позитив очевидний, зауважив голова районної ради В. О. Тимощук. Найрезультативніше попрацювали в Здовбицькій, Копитківській, Глинській та Урвенській сільських радах.
     Традиційно перед головами місцевих рад виступили спеціалісти окремих районних та обласних служб. А самі керівники органів місцевого самоврядування впродовж дня ще й активно обговорювали поїздку до Києва на Всеукраїнську нараду з питань соціально-економічного розвитку сільських населених пунктів.
Тамара ОКРУШКО.  
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry