Під час обласного семінару в ПСП “Хлібороб”. 

На базі приватних сільськогосподарських підприємств нашого району все частіше проводяться обласні семінари з питань розвитку агропромислового комплексу. Цим заходам, як правило, передує цілеспрямована організаторська робота управління агропромислового розвитку РДА, його відділів і служб.
21 вересня на базі приватного сільськогосподарського підприємства “Хлібороб” відбувся обласний семінар з питань інтенсивного ведення галузі тваринництва та підготовки до зимівлі 2011-2012 років.


ПСП “Хлібороб”, яке очолює заслужений працівник сільського господарства України, депутат районної ради Петро Йосипович Мосійчук, має 352 голів великої рогатої худоби, в тому числі 172 дійних високопродуктивних корови. Наприклад, в минулому році продуктивність дійного стада становила 4416 кг молока на корову. П’ять років тому в цьому господарстві почали здійснення модернізації молочної галузі. У грудні 2006 року було побудовано доїльний зал “Ялинка”. До речі, у господарстві щороку вдосконалюють систему утримання та годівлі худоби усіх вікових груп, закупили для телят індивідуальні будиночки німецького виробництва, застосовують однотипну годівлю тварин з використанням змішувача кормів (міксера). Буде і сита зимівля худоби, бо уже закладено п’ять траншей силосу, нині заготовляється сіно з люцерни.


В середньому від корови у “Хліборобі” отримують по 13 кг молока за добу. А ще в господарстві запроваджено боксове утримання молодняка, де облаштовано кормові столи для тварин, поїльні бачки.
Зрештою, про щоб не розповідав директор ПСП “Хлібороб” учасникам семінару, неодмінно посилається на досягнення науки. Кому ж як не йому, заслуженому працівнику сільського господарства України, знати про все те нове, прогресивне, що пропонує вона, і проваджувати в життя?
Учасники семінару оглянули тваринницькі приміщення, цікавилися селекційною роботою, яка проводиться у господарстві, побували у доїльному залі.
В роботі семінару взяли участь головні зоотехніки управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники обласних служб і відомств, заступник голови Здолбунівської райдержадміністрації Микола Аніскін.
Перед учасниками семінару виступили з рекомендаціями начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Слободянюк, заступник начальника головного управління Петро Гаврилюк, старший інспектор відділу організації виробництва продукції тваринництва з племінспекцією Валентина Плічук, начальник обласної лікарні ветеринарної медицини Володимир Ситарчук, керівник Рівненської філії ДП “Агентство з ідентифікації реєстрацій тварин” Микола Гаврон.
До речі, семінар відбувся просто неба, тобто на території тваринницької ферми місцевого господарства.
Євген ШИЛАН.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry