Віталій ЧЕРНЕЦЬКИЙ та Стефан РОМАНІВ.

Стефан Романів – генеральний секретар Світового Конгресу Українців – багато подорожує, вивчаючи життя українців як в Україні, так і в цілому світі. Нещодавно він виступав на черговому засіданні Дискусійного клубу в Молодому Народному Русі, на який були запрошені два представники Здолбунівської районної організації ВО «Свобода» - керівники фракцій ВО «Свобода» в міській та районній радах Віталій Чернецький та Олександр Бондарець. 
На засіданні Дискусійного клубу С. Романів розкрив специфіку діяльності СКУ, наголосивши, що роль організації у сучасному диномічному світі також постійно змінюється, проте її значення для підтримки українського іміджу в світі, каналів для українського бізнесу та культури є постійним і стабільним через стійкість основних засад організації.


Після закінчення засідання Дискусійного клубу «свободівцям» вдалося поспілкуватися з відомим громадським та політичним діячем української еміграції, який, до речі, народився і проживає в Австралії. Стефан Романів наголосив на необхідності взаємопізнання Україною та діаспорою одне одного і запросив представників Здолбунівської організації ВО «Свобода» відвідати Австралію з метою вивчення особливостей австралійського місцевого самоврядування.
В ході цікавої і насиченої розмови обговорювалася ситуація, що склалася в Україні. Окрім цього, Віталій Чернецький передав вітання своїй родині, частина якої тривалий час проживає в Австралії. Також здолбунівчани запросили пана Стефана до України на Євро-2012 та на відкриття пам’ятника Герою Україну С. Бандері, який планують встановити на початку 2012 року в Здолбунові.
«Давно чекав цієї зустрічі із Стефаном, оскільки для мене була цікавою його думка стосовно теперішньої України. Розмова виявилася досить корисною для нас і вкотре підтвердила, що ми на вірному шляху, адже не має значення, де знаходиться українець – на Батьківщині чи за кордоном він все одно лишається українцем і продовжує боротьбу за Велику Вільну і справді Самостійну Україну”, - зазначив керівник фракції ВО «Свобода» в міській раді Віталій Чернецький.
«Стефан Романів цікава особистість, яка домоглася всього сама. Його внесок у визнання Голодомору як акту геноциду українського народу є колосальним, оскільки він - голова Міжнародного комітету з питань Голодомору в Україні 1932-1933 років. Після розмови я зробив для себе досить важливий висновок: погляди української еміграції та націоналістично налаштованих громадян ідентичні, а значить, ми маємо підтримку ще як мінімум кількох мільйонів українців, які проживають за кордоном», - наголосив керівник фракції ВО «Свобода» в райраді Олександр Бондарець.
Прес-служба Здолбунівської РО ВО «Свобода».

 

Comments are now closed for this entry