Підвищення вартості проїзду у маршрутках стало для здолбунівчан цілковитою несподіванкою, адже попередньо про це ніхто не оголошував. З минулого тижня, аби дістатися Рівного, слід заплатити водієві 4 грн. 15 коп. (у сільських маршрутках – 3 грн. 50 коп.). Проїзд по Рівному нині становить 2 грн., а по Здолбунову залишився незмінним – 1 грн. Однак незрозуміло, чому до селища цементників доводиться платити 2 грн., адже селище є частиною Здолбунова. З приводу цього багато мешканців міста висловлюють невдоволення, телефонують у різні інстанції, вимагаючи пояснень.
Як повідомила начальник управління економки РДА В. В. Бухало, згідно із розпорядженням голови ОДА № 407 від 16.09.2011 р. затверджено новий тариф на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні для суб’єктів господарювання усіх форм власності, який становить 23 коп. за один пасажиро-кілометр (до цього був 20 коп.). При цьому у тарифі не враховано податок на додану вартість, витрати, пов’язані з обслуговуванням пасажирів на автовокзалах і автостанціях, та страховий платіж з обов’язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті.
За словами головного економіста району, райдержадміністрацією надіслано лист до Державної інспекції з контролю за цінами в Рівненській області з проханням дати роз’яснення щодо обгрунтованості встановленої перевізниками вартості проїзду. Разом з тим, за інформацією Головного управління економіки та інвестиційної політики облдержадміністрації, перевіривши подані документи із розрахунками нової ціни від п’яти найбільших перевізників Рівненщини, в адміністрації дійшли висновку, що підвищення вартості проїзду обгрунтоване.
Щодо різної ціни на проїзд в межах м. Здолбунів, головний економіст Здолбунівщини зазначила, що такі дії перевізників неправомірні, вартість проїзду має буди однаковою.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry