Цьогоріч гаряча літня пора для мізоцьких пожежників ознаменувалася проблемою подальшого існування Мізоцької пожежної команди. Районна державна адміністрація ініціювала переведення підрозділу у підпорядкування Мізоцької селищної ради без жодних гарантій на надання субвенцій з районного бюджету. Бюджет селищної ради не витримав би такого навантаження, з часом це призвело б до того, що пожежна команда була б ліквідована через неспроможність її профінансувати. І 28 населених пунктів, які обслуговуються командою, залишилися б сам на сам з проблемою пожежної безпеки, оскільки відстань від Здолбунова до ряду сіл становить 30-50 км (при максимальній нормі відстані від пожежної частини до населеного пункту не більше 10 км).
Завдяки клопотанню депутата обласної ради Олександра Мойсейовича Андріюка розгляд цього питання було винесено на засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків, де прийняли рішення про забезпечення Здолбунівською РДА фінансування пожежної команди до кінця 2011 року та можливість прийняття її на баланс з відповідним подальшим утриманням. Також розглядається питання про переведення Мізоцької пожежної команди у воєнізовану пожежну охорону Міністерства надзвичайних ситуацій України.
Наразі Мізоцька пожежна команда виконує свої прямі обов’язки. Статистика свідчить, що протягом 2010 року мізоцькі пожежники ліквідували 19 пожеж з 37 у Здолбунівському районі, що становить 50,8%, у 3 випадках було ліквідовано наслідки стихійного лиха. За останній місяць пожежники виїздили за сигналом «Тривога» 10 разів. Велика кількість виїздів призвела до того, що був вичерпаний резерв бензину. На допомогу знову прийшов Олександр Мойсейович – надав пожежній команді 1000 літрів пального, чим забезпечив умови для повноцінного функціонування команди, можливість виконання нею своїх прямих обов’язків.
Колектив Мізоцької пожежної команди щиро вдячний Олександру Мойсейовичу за турботу про мізочан та жителів навколишніх сіл у питанні пожежної безпеки та за розуміння важливості цієї проблеми.
Анна ЧЕРНИШ,
селище Мізоч.

Comments are now closed for this entry