Урочистою ходою святкових колон сільських та селищної рад Дубенщини з Майдану Незалежності до районного Будинку культури розпочалося VІ районне фольклорне свято «З народної криниці». А після «Майдансу по-Дубенськи» офіційне відкриття фестивалю провів голова Дубенської РДА Данило Корилкевич. Також відбувся святковий концерт та нагородження аматорських місцевих і приїжджих колективів, які впродовж року брали участь у мистецькій акції «Від села до села». Сільські та селищна ради Дубенщини продемонстрували виставки виробів ужиткового, декоративно-прикладного мистецтва, пригощали стравами української кухні. Крім того, гостей свята безкоштовно частували чаєм з двохсотлітрового самовара, поряд з яким стояли триметрові солом’яні господар і господиня – традиційні символи гостинності жителів краю.
Вперше в історії свята відбувся конкурс на найбільший гарбуз. Ним виявився 63 кілограмовий велетень. А його власник - Олександр Крупко із села Сатиїв отримав грошову премію в сумі 500 гривень.
Цікавим моментом стало занесення Дубенщини до Книги рекордів України за найбільшу кількість короваїв, зібраних в одному місці, а саме – 60. Представник Книги рекордів Сергій Пінчук висловив сподівання, що наступного року Дубенський район в кількості та майстерності короваєпечіння перевершить власний рекорд.
Ще одна не менш важлива подія того дня – нагородження переможців щорічного рейтингу громадської шани «Золотий колос». Його мета – визначення найкращих підприємств, установ та людей Дубенського району.
Всього було представлено 11 номінацій: «Душі криниця», «Нашому роду нема переводу», «Краще господарство району», «Вірність Гіппократу», «Вірність покликанню», «Менеджер сільськогосподарської галузі», «Спортивна гордість Дубенщини», «Стежина до вершини знань», «Ефективний керівник», «Лідер галузі», «Кращий товаровиробник».
Приміром, переможцем у номінації «Душі криниця» стала поетеса, пенсіонерка Надія Барановська, засуджена за націоналістичні погляди на 5 років заслання та на 25 років таборів покарання в колоніях ГУЛАГу. Найкращий товаровиробник району – підприємство «Смига-торф». А у номінації «Стежина до вершини знань» першість здобула завідувач Мирогощанського ДНЗ Ірина Безух.
Ще одним сюрпризом для гостей святкувань став подарунок від депутата обласної ради, голови Дубенської РДА Данила Корилкевича – виступ відомого в Україні і за її межами гурту «Гайдамаки» та не менш відомого дуету Інеси Братущик та Ореста Хоми.
Свято завершилося грандіозним феєрверком.

Довідково: Рок-група «Гайдамаки» - це шоу в стилі «козак-рок», потужна музична формація України з чітким соціальним меседжем і власним альтернативним обличчям. Постійні гості Німеччини, Швейцарії, Польщі, Голландії, США, Австрії, Чехії, Естонії, Норвегії, Литви, Угорщини, України, Румунії, Швеції, Італії, Канади, Росії, багатотисячних майданчиків найбільших фестивалів світу: «Lowlands», «Sziget», «Volt», «Mundial», «Toronto Bloor», «Przystanek Woodstock».
Концерт «Гайдамаків» - це синтез року, дабу, панку і ска, скарбів української та балканської музики, яскрава презентація героїчного спадщини свого народу, енергія слова, божевільне дійство в танці, креативний віджеїнг від світових майстрів.
«Гайдамаки» - власники «золотого диска» у продажах за кордоном (загальний проект-бестселер з легендою польської музики «Voo Voo»), номінації на премію «Fryderyc Awards», лауреати премії «Wirtualne Gesle», представники найбільшого світового лейбла ЕМІ, учасники проектів Еміра Кустуріци і Губерта фон Гойзерн.У 2011 році в Україні та за кордоном ГАЙДАМАКИ представлять новий альбом «Faith & Fight».
Рейтинг громадської шани «Золотий колос» проводиться щорічно. Затверджено статут рейтингу та склад оцінювальної комісії, яка упродовж 1,5 місяців обговорювала кандидатури, представлені до нагороди громадськими організаціями і колективами.
Статуетка «Золотий колос» вироблена з білого мармуру на тлі якого здійснено золоте напилення у вигляді колосу.
Номінації та переможці:
«Душі криниця» - пенсіонерка Барановська Надія Андріївна.
«Нашому роду нема переводу» - пенсіонерка Квітка Галина Миколаївна.
«Краще господарство району» - керівник СВК імені Л. Українки Женевський Ростислав Васильович
«Вірність Гіппократу» - завідувач ФАПом с. Туровичі Бондар Анатолій Іванович.
«Вірність покликанню» - голова СВК «Правда» Залевський Іван Степанович.
«Менеджер сільськогосподарської галузі» - голова СВК «Серпанок» Музика Богдан Миронович.
«Спортивна гордість Дубенщини» - викладач фізичного виховання Дубенського медичного коледжу, тренер футбольної команди с. Підлужжя Фик Михайло Михайлович.
«Стежина до вершини знань» - завідуюча Мирогощанським дошкільним навчальним закладом Безух Ірина Володимирівна.
«Ефективний керівник» - начальник контрольно-ревізійного відділу в Дубенському районі та м. Дубно Піддубник Мирослава Мирославівна.
«Лідер галузі» - керівник ДП «Мирогощанський державний іподром» Шварц Давид Олександрович.
«Кращий товаровиробник» - керівник ДП «Смигаторф» Пахалюк Василь Сергійович.
Інеса Братущик та Орест Хома. Їхні імена знайомі на українській сцені ще з 80-х років. Інеса була солісткою жіночого вокально-інструментального ансамблю «Мальви», Орест – вокалістом гурту «Смерічка». У 1989 році Інеса з «Мальвами» стала лауреатом найбільшого в Україні фестивалю популярної музики «Червона рута».
Дуетом Інеса Братущик та Орест Хома вперше заспівали у 1990 році і відтоді увесь час працюють разом. Пісня «Три дороги» стала їхньою першою піснею. Вона принесла популярність дуету як в Україні, так і за кордоном. У Канаді на фестивалі «Blur Vest Village» 30-ти тисячна аудиторія хором співала пісню «Три дороги».
50 відсотків їхнього репертуару – народні пісні, співають виключно українською мовою. В Україні та Канаді дует випустив 6 аудіоальбомів. Останній з них – з українськими народними жартівливими піснями. Побували з гастролями в Англії, Австрії, Монако, Греції, Бельгії, Німеччині, Новій Зеландії, Австралії, США, Канаді, Італії, Франції, Ізраїлі, Індії.
На Міжнародному фестивалі у Корку (Ірландія) представляли Україну як солісти Національної радіокомпанії України.
За повідомленням прес-служби Дубенської РДА.

Comments are now closed for this entry