Про це йшла мова на черговому засіданні колегії РДА, яке провів її голова Л. Я. Кінах

     Усі розуміли, що буде майбутній опалювальний сезон непростим, зважаючи на зростання цін на енергоносії. Тому, обговорюючи підсумки попереднього, намагалися виробити план дій, який би дав змогу бодай частково підготуватися до майбутніх складнощів.
     На засіданні колегії із доповіддю виступив начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства РДА В. Р. Щавінський. Його доповнили директор КП “Здолбунівкомуненергія” В. А. Шавронська, головний лікар ЦРЛ І. Я. Зима, начальник відділу освіти В. М. Бондарчук, Мізоцький селищний голова Б. Ю. Похилюк. Окрім зростання цін на газ, мова йшла також про велику заборгованість зі сплати за тепло, стан внутрішньобудинкових мереж, влаштування індивідуального опалення, пошуки інвесторів, а ще про те, що вже зроблено та робитиметься, аби заощадити енергоресурси на опаленні.

     У виданому головою РДА дорученні поставлено конкретні завдання перед керівниками органів місцевого самоврядування, бюджетних установ і організацій, підприємств житлово-комунальної сфери.  
     Не менш актуальним сьогодні є розвиток малого підприємництва. Адже це створення додаткових робочих місць, випуск нової продукції, надання населенню різноманітних послуг тощо. Про це йшлося у виступі начальника управління економіки райдержадміністрації В. В. Бухало.
Комплексному вирішенню питань розвитку та підтримки малого підприємництва, залучення його потенціалу до розв’язання соціально-економічних проблем району сприятиме розроблена спеціальна програма.
     Всього у сфері малого підприємництва району працює понад 3,5 тис. чол., тобто майже третина усіх зайнятих у господарському комплексі, соціальній та гуманітарній сферах. За рахунок використання потенціалу малого і середнього підприємництва вирішено проблему пасажирських перевезень, торговельного обслуговування навіть у найвіддаленіших населених пунктах тощо.
     Однак, попри досягнуті позитивні результати, сьогодні мале підприємництво переживає не кращі свої часи. Складнощі з банківськими кредитами, сплатою податків змушують багатьох підприємців або переходити у тіньовий бізнес, або припиняти свою діяльність. За чотири місяці цього року в нашому районі припинили діяльність 3 юридичні та більше 60 фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності.
     Враховуючи реалії сьогодення, свою роботу з безробітними, які виявляють бажання стати підприємцями, ведуть і у районному центрі зайнятості населення. Про це інформував директор цієї установи С. М. Бабич. А начальник управління Пенсійного фонду у Здолбунівському районі С. М. Жовтанюк, розповідаючи про надходження коштів від підприємців, акцентувала увагу на сплаті мінімального страхового внеску.
     Чимало проблем було порушено і під час розгляду питання щодо здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчим комітетом Миротинської сільської ради. З інформацією виступила керівник апарату РДА Л. Б. Григорійчук, із звітом – сільський голова В. В. Мартинюк. Прийнято відповідне розпорядження голови райдержадміністрації.
     На цьому ж засіданні колегії РДА було вручено кубки та грамоти переможцям фестивалю культурно-дозвіллєвих комплексів у групі Б2, який відбувся у Ступно. Нагадаю, що перше місце було присуджено КДК Новомощаницької, друге – Ступнівської, третє – Будеразької сільських рад.
Тамара ОКРУШКО.
 

 

Comments are now closed for this entry