Учасники зустрічі.

До Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту в черговий раз завітала делегація польських гостей у складі віце-консула Республіки Польща в м. Луцьку п. Кароліни Голубєвської, директора об’єднання технічних шкіл ім. Станіслава Лема з м. Сквєжина п. Божени Каськув та викладачів цього навчального закладу.


Польських гостей радо вітали директор Здолбунівського ПЛЗТ Руслан Шевчук, представники адміністрації, педагогічний та учнівський колективи закладу.
Метою приїзду делегації стало підписання Угоди про міжнародну співпрацю між Здолбунівським професійним ліцеєм залізничного транспорту та об’єднанням технічних шкіл м. Сквєжина в області освіти, навчально-методичної діяльності, культури та спорту. Програмою співробітництва, зокрема, передбачено взаємообмін учнями та працівниками, розширення та поглиблення знань з історії культури українського та польського народів, організацію спільних позаурочних заходів, спортивних змагань, обмін досвідом з проблем сучасної молоді, взаємообмін поглядами та досвідом з питань дидактики та виховання, проведення профорієнтаційної роботи серед молоді, вивчення та узагальнення досвіду професійної підготовки учнів двох навчальних закладів. Реалізація цих заходів, як передбачають учасники угоди, сприятиме зближенню, розширенню та поглибленню знань в різних сферех діяльності навчальних закладів.
Представники польської сторони ознайомилися з навчально-виробничою базою ПЛЗТ, обговорили з його керівництвом питання співробітництва під час бесіди за круглим столом. Була проведена мультимедійна презентація обох навчальних закладів, яка допомогла учасникам зустрічі більше дізнатися про історію і сьогодення ліцею та об’єднання технічних шкіл, про те, як здійснюється в них навчальна та виховна робота з учнями.

Під час підписання міжнародної угоди про співпрацю.


Головним моментом зустрічі, власне, й стало підписання самої угоди директорами навчальних закладів.
У засіданні також взяли участь голова РДА Віталій Шуль та голова районної ради Василь Тимощук. Виступаючи перед учасниками зустрічі, вони відзначили, що підписання угоди є ще одним кроком до зближення польського і українського народів та висловили сподівання, що співпраця між обома навчальними закладами буде дієвою, результативною. На думку керівників району, після проведення чемпіонату Євро-2012, який прийматимуть на своїх теренах обидві держави, українсько-польська співпраця розширюватиметься.
Пані Божена Каськув вручила керівникам району лист від мера м. Сквєжина, в якому він висловив підтримку ініціаторам підписання міжнародної угоди та запевнив, що допомагатиме у реалізації проектів, в котрих братимуть участь мешканці Здолбунова і Сквєжина.
Як наголошувалось під час зустрічі, значна заслуга в її організації належить голові Рівненського обласного товариства “Культурно-просвітницький центр ім. Тадеуша Чацького” Олександру Радіці, який також взяв у ній участь.
На згадку про зустріч її учасники обмінялися пам’ятними подарунками.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry