Дорослі і малі учасники чотирнадцятої зміни табору «Романтик».

- Любіть своїх дітей, будьте щедрими на добрі посмішки для них, на щире спілкування, мудрі поради, підтримку і ласку. Бо хто і що б не казав про жорстокість сьогодення, малеча нині сприйме, а в майбутньому зробить світ таким, яким його покажемо їй ми - дорослі, - так завершила свій виступ на урочистому закритті чергової зміни табору з денним перебуванням для дітей із соціально незахищених категорій сімей “Романтик” його засновник і натхненник, директор Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Федорівна Павлова, звертаючись до присутніх на заході батьків, опікунів юних “романтиків” та гостей. А самі діти під час по-сімейному теплого свята, яке вони назвали Днем радості, допомогли дорослим подивитись на навколишній світ крізь призму “Романтика” - яскравий, безпосередній, сповнений доброти і світла любові, приязний до кожного, хто в ньому є, цікавий пізнанням і творчістю, багатий на щирість і взаємодопомогу, справжню дружбу і віру у щастя.


Цьогоріч впродовж двох тижнів тривала вже чотирнадцята зміна у “Романтику”. Над тим, аби діти, у більшості з яких дуже непроста доля, хоч у цей час наяву побували у світі, мрія про який, впевнена, живе у душі кожного з нас, багато і ретельно трудились працівники РЦ СССДМ - Т. Ф. Павлова, А. В. Макова, Л.І. Гуляйгродська, К. О. Тищенко, О. А. Александрова, О. В. Орещенко. Вони вирішили безліч організаційних питань, ретельно продумали план кожного дня в “Романтику”, подбали, щоб час у ньому збігав непомітно, і самі були поруч із дітьми - проводили ігри, тренінги, допомагали, відповідали на запитання, навчали і радили, супроводжували у мандрівках.

 

 Тетяна Володимирівна КУДРІНА вручає грамоту одному
з найакивніших волонтерів «Романтика» Катерині ЯКИМЧУК


Діти побували в Рівненському зоопарку, біля джерела Святого Миколая у Гільчі, у Дерманському монастирі і у триденному поході. Крім того, вони брали участь у цікавих рухливих і на розвиток уваги іграх, спортивних змаганнях, малювали, знайомились із цікавими книгами. Проводили для “романтиків” і пізнавальні заняття. Наприклад, про користь меду і про життя бджілок-трудівниць дітям розповів пасічник О. В. Омельчук, про те, як потрібно правильно чистити зуби - лікар-стоматолог В. П. Прокопчук, про світ професій - головний спеціаліст районного центру зайнятості І. С. Боярчук, а від голови Здолбунівської районної організації Товариства Червоного Хреста України вони дізналися, як запобігти травмам. Із захопленням діти розучували пісні та знайомились із музичним мистецтвом під керівництвом Н. П. Варбанець, а віночки-обереги робили під керівництвом Н. М. Романюк.
Вже не перший рік поспіль табір гостинно приймала у своєму приміщенні районна бібліотека для дітей та юнацтва. Гідом “романтиків” у книжковому розмаїтті була провідний бібліотекар книгозбірні Л. І. Цупко.
А як же “Романтик” без смаколиків та приємних сюрпризів? Про них теж дорослі не забули. Смачні обіди готувала у їдальні гімназії дітям кухар І. І. Самолюк, а от солодощі і подарунки забезпечили приватні підприємці, Здолбунівщини. Посприяли діяльності табору і райдержадміністрація та районна рада, відділи освіти, з питань фізкультури та спорту райдержадміністрації, служба у справах дітей РДА.
На святі закриття зміни діти склали із віршів, пісень, жартів та музичних номерів букет вдячності усім друзям, благодійникам табору та фахівцям і волонтерам, які у ньому працювали. Ряд цих людей було відзначено грамотами Рівненського обласного, Здолбунівського районного центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Їх вручила заступник директора обласного центру СССДМ Т. В. Кудріна.
...Дійство тривало. Я дивилась на усміхнені обличчя дорослих, на те, як захоплено вони аплодують учасникам програми, на сяйво радості у очах дітей, сама собі задаючи питання: у чому ж феномен “Романтика”? І відповідь не забарилась: у тому, що все тут робиться з любов’ю й освячене добром.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

 Керівник табору Аліна Володимирівна МАКОВА (зліва) 
та директор Здолбунівського РЦ СССДМ Тетяна Федорівна ПАВЛОВА.

Comments are now closed for this entry