Урвенський сільський голова Лідія Михайлівна БАЛАБАТ з гостями з Чехії та Польщі.

У день відзначення 20-ї річниці незалежності України у с. Гільча Друга зустрічали іноземних гостей - делегації з Республіки Польща та Чехії. У центральний населений пункт Урвенської сільської ради вони прибули в рамках нещодавно започаткованого проекту "Партнерство сільських рад трьох країн".
На площі перед Гільчанською ЗОШ І-ІІІ ст. гостей з хлібом-сіллю та щирими вітаннями стрічали Урвенський сільський голова Лідія Михайлівна Балабат, працівники сільської ради, педагоги і вихованці вже названого навчального закладу, громадськість. Гармонійною частиною урочистості став пройнятий патріотичним духом флешмоб "Український прапор", представлений учнями школи.


Від гостей перед присутніми виступили Консул Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Васілєвскі, представник адміністрації мікрорегіону Балкан в Чехії Павел Соучек та голова сільської адміністрації в Пущі-Марянській (Польща) Міхал Станяк. Процвітання і розвитку, здійснення усіх планів побажали вони нашій державі та її громадянам.
Наступною частиною програми візиту іноземних делегацій до нашого краю була їх участь у зініційованому координатором проекту "Партнерство сільських рад трьох країн", виходцем із Гільчі, вчителем і викладачем шкіл та ВНЗ України й Польщі Ігорем Панковим "круглому столі" на тему: "Місце самоврядування у сучасному світі". Під час цього засідання представники Польщі, Чехії та України обмінялись інформацією про структуру органів самоврядування в їх країнах та шляхи вирішення нагальних проблем сільських громад у них, торкнулися питання адміністративної реформи. Йшлося і про напрямки можливої подальшої співпраці між територіальними громадами трьох країн. Як зауважили присутні на зустрічі голова Здолбунівської РДА Віталій Степанович Шуль та голова районної ради Василь Олексійович Тимощук, Здолбунівщина вже має певний досвід міжнародної співпраці і готова та відкрита до нових контактів.
Гільча - село із багатою, славною історією, значну роль у якій відіграли чехи та поляки, які колись тут мешкали. Минулого року з ініціативи Л. М. Балабат на вшанування внеску цих людей у розвиток села на місці колишнього цвинтаря було встановлено пам’ятний знак. Члени польської і чеської делегацій поклали до нього вінки, засвітили біля його підніжжя лампадки та помолились за душі своїх співвітчизників, взявши участь у відправленому настоятелем Свято-Успенської церкви, що у Здолбунові, о. Дмитром молебні.
Надвечір гості у сільському будинку культури мали змогу ознайомитись із виставкою виробів декоративно-прикладного мистецтва, створених жителями села, і переглянути концертну програму, підготовлену місцевими аматорами та колективами із сусідніх сіл. А вдень члени польської та чеської делегацій брали участь у святкуванні дня народження нашої держави в м. Здолбунів, де очільнику вищеназваної територіальної громади Лідії Балабат згідно з Указом Президента України Віктора Януковича від 19.08.2011 р. було вручено ювілейну медаль "Двадцять років незалежності України".
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Під час "круглого столу".

Члени іноземних делегацій поклали квіти до пам`ятного знака на місці поховань їх співвітчизників. 

Comments are now closed for this entry