Іван Кушнір, якого ви бачите на цьому фотознімку, ось уже п’ятдесят років займається розведенням свійських голубів. Ця улюблена справа стала його стихією. Ще з першого класу він полюбив цих птахів. І відтоді віддається сповна незвичному захопленню. Мав у своєму господарстві силу – силенну свійських голубів. Спокійно приживались у нього спортивні і декоративні голуби. Заради гарного оперення, своєрідної форми тіла і воркування вирощував дутишів, капуцинів, якобинів, турманів, космачів.
Нині в розфарбованій голуб’ятні І. Кушніра налічується 60 штук голубів бакинської та піранської породи. Їх ретельно доглядає голубовод.Більше того, він має енциклопедичні знання про свійських голубів. Багато прочитав літератури про цих птахів, вряди-годи дає консультації голуб”ятникам – початківцям.


- Не уявляю свого життя без голубів, - говорить добродій Кушнір. – У світі відомо понад 150 порід голубів свійських, які поділяються на поштові, спортивні, декоративні та м’ясні. Був колись у мене червоний поштар. Він здатний пролітати до 1000 км з швидкістю 100 км за годину. Тепер цього красеня ніде придбати. Поменшало і голуб’ятників.
Іван Кушнір часто бере участь у виставках голубоводів. В минулому році їздив на цей захід в Тернопіль. А ще він часто пропонує своїх пернатих друзів шлюбним парам, які запускають голуби на щастя у міському сквері та після вінчання біля святих храмів. В розведенні свійських голубів чоловік не вбачає бізнес. Просто він не на жарт захоплюється цією справою, вбачає в цьому сенс життя.
Євген Шилан
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry