Про роботу пожежників Мізоча
розповідає керівник пожежної команди Володимир Луцюк. 

У цьому мали змогу переконатися керівники органів місцевого самоврядування району, учасники семінару- навчання, яке відбулося на базі Мізоцької селищної ради. Окрім сільських голів, у семінарі взяли участь відповідальні працівники райради, керівники управлінь, відділів та служб РДА. Теоретична його частина проходила у залі засідань районної ради. Тут було розглянуто питання “Про стан торговельного та побутового обслуговування населення району”. З інформаціями в цьому питанні виступили головний спеціаліст управління економіки Ірина Холод та голова правління райспоживспілки Оксана Солтис - Шолудько.


На сьогоднішній день у районі діє 292 магазини, з них 168 у сільській місцевості, 58 закладів ресторанного господарства. Переважна більшість торговельних точок належить фізичним особам – підприємцям. Понад 70 відсотків тоговельних об’єктів займаються торгівлею продовольчими товарами. Дотримання загальних умов та основних вимог до торговельної мережі здійснюється на основі постанов Кабінету Міністрів України щодо провадження торговельної діяльності та Правил торговельного обслуговування населення, а також Закону України “Про захист прав споживачів”. Режим роботи та асортиментний перелік погоджуються всіма виконкомами місцевих рад. Питання торговельного обслуговування на територіях сільських, селищної та міської рад регулярно розглядаються на засіданнях виконкомів. Згідно із розпорядженнями голів рад на всіх територіях населених пунктів створено комісії із забезпечення проведення перевірок з питань дотримання законодавства щодо захисту прав споживачів, торговельного і побутового обслуговування населення.

 

У магазині сел. Мізоч.


Забезпеченість торговельною площею на 1000 жителів в цілому по району становить 400,5 кв. м, або 143,5 відсотка встановленого нормативу. Для міського населення цей показник становить 594,4 кв. м, або 226,9 відсотка, для жителів сільської місцевості - 257,4 кв. м або 60 відсотків. Забезпеченість місцями у загальнодоступних закладах ресторанного господарства становить 142,5 відсотка, у тому числі в Здолбунові – 162,9 відсотка.
У задоволенні потреб населення в товарах значне місце належить ринкам. В районі функціонує 5 ринків, загальна площа яких становить 14,5 тис. кв. м. На ринках облаштовано 474 торгових місць. Тут проводяться щотижневі ярмарки з продажу сільськогосподарської продукції, виробленої безпосередньо в особистих селянських та фермерських господарствах. Асортимент сільськогосподарської продукції складають зернові, борошно, крупи, овочі, домашня птиця, свині та кролі.

 На підприємстві з виготовлення металоконструкцій ПП М. Ужеліна.


На жаль, поряд з позитивними тенденціями розвитку внутрішньої торгівлі району існує ряд проблем. Забезпеченість площею та місцями в закладах ресторанного господарства в розрізі населених пунктів нерівномірна. Із загальною кількістю сільських населених пунктів, де проживає понад 100 жителів, у 2, або 3,6 відсотка, відсутні стаціонарні заклади торгівлі. Через малу кількість населення не працюють торговельні точки в селах Клопіт, Святе, Новий Світ, Борщівка Перша, Загора, Підцурків, Залібівка, Замлинок, В’юнівщина, Підгайне, Загребля.
Щодо побутового обслуговування населення. У районі діє 58 об’єктів побутового обслуговування населення. До них входять 30 перукарень, 2 лазні, 1 пральня, 4 майстерні по ремонту одягу та взуття, 1 - побутової техніки, 2 - радіоапаратури, 1 фотосалон, 4 з надання ритуальних послуг, 6 майстерень по обслуговуванню автомобілів, 1 майстерня по ремонту, реставрації та виготовленню меблів, 2 граверноштемпельні майстерні, 5 майстерень по виготовленню столярних виробів. Заклади побуту діють на територіях Мізоцької селищної ради, Урвенської, Здовбицької, Уїздецької та Дерманської Першої сільських рад.

Учасники художньої самодіяльності порадували гостей концертом.


Непогано вписується в сферу тогівлі району і мережа магазинів райспоживспілки. Споживча кооперація впевнено крокує шляхом розвитку. Є ряд непоганих результатів.
В обговоренні питання виступили виконуючий обов’язки голови районної ради Яків Мельник, заступник голови райдержадміністрації Микола Аніскін, голова Мізоцької селищної ради Богдан Похилюк.
Практична частина семінару розпочалася із відвідин с. Озерко. Тут гості ознайомилися із роботою ТОВ “Озерянка”, ТзОВ “Агро-консалт-АВ”, магазином і фельдшерсько-акушерським пунктом. Керівні посади цих підприємств і організацій посідають досвідчені фахівці. Серед них Руслан Тхорук, Алекс Волтерс, Юрій Вітрук та Галина Колоус.
Потім учасники семінару на чолі з виконуючим обов’язки голови райради Яковом Мельником прибули в Мізоч, де оглянули об’єкти соціально-культурного призначення та ознайомилися із роботою культурно-дозвіллєвого комплексу, який діє на території селищної ради. Тут для гостей місцеві культпрацівники дали концерт.
Привітно зустрів учасників семінару Мізоцький НВК. Його директор Раїса Овсійчук поділилася досвідом роботи, розповіла про основні аспекти діяльності місцевих освітян, про матеріально-технічну базу навчального закладу, про навчання і дозвілля учнів.
У селищній школі на належному рівні поставлений весь комплекс навчально-виховного процесу, чітко діє профорієнтація учнів. Для цього створена відповідна матеріальна база.
Побували сільські голови в багатьох магазинах селища, в дошкільному закладі “Малятко”, ознайомилися з роботою багатьох приватних підприємств, які діють на території селища.
Приємне враження на учасників семінару справило ВАТ “Мізоцьке ремонтно-транспортне підприємство”, яке надає населенню послуги спецтехнікою, виконує деревообробні та ремонтні роботи (газоелектрозварювальні, токарні, фрезерні, шліфувальні, ремонт та регулювання паливної апаратури). Діє тут і навчальний центр водіїв автотранспортних засобів.
Оглянувши об’єкти соціально-культурного призначення у Мізочі, керівники органів місцевого самоврядування району змогли переконатися в тому, наскільки ефективно вдається вирішувати непрості проблеми громади селищній раді.
Звісно, не все так просто і у Мізочі. Є свої проблеми. Селищний голова Богдан Похилюк, розповідаючи про перспективу розвитку соціальної інфраструктури у селищі, назва їх коротко: сміття і дороги. Звичайно, рада має певні напрацювання у розв’язанні цих проблем, активно залучаючи до цього приватних підприємців. Як зауважив селищний голова, у Мізочі дотримуються правила: не заважати розвитку бізнесу у селищі. Це оцінили і самі підприємці, тому й допомагають при потребі селищній раді.
Підсумовуючи побачене і почуте у Мізочі, виконуючий обов’язки голови районної ради Яків Мельник відзначив, що всюди, де побували учасники семінару, можна було бачити порядок. Це й зрозуміло, гостей чекали. Але, разом з тим, більшість з побаченого зробити за день-два неможливо. Це теж було зрозуміло усім. Отож, усе свідчило про те, що є у селищі господар, рада працює за виробленою системою, яка дозволяє не упускати нічого із багатогранного складного життя громади цього селища.
Можна по-різному оцінювати побачене в Мізочі: велике селище, діє багато приватних підприємств, розгалужена мережа магазинів і побутових майстерень. Тож селищна рада має звідки поповнювати свій бюджет, а раз є кошти, то й працювати простіше. Все це, звичайно, так. Але, окрім, так би мовити, стартових можливостей, не менш важливим є те, що в Мізочі живуть люди, які хочуть працювати для громади, вміють це робити. Тому і є в них чому повчитись.
Євген Шилан.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry