У нашому районі впродовж двох тижнів працювали обласна та районна комісії з питань соціального діалогу та узгодженої роботи всіх владних структур. Члени робочої групи побували у 19 організаціях, установах, підприємствах Здолбунівщини та надали дієву практичну допомогу з питань укладання, виконання зобов’язань щодо охорони праці, оплати праці, культурно-дозвіллєвої роботи тощо.
Минулого тижня в залі засідань колегії райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови РДА В. М. Сидорні відбулося підбиття підсумків діяльності комісій. В семінарі взяли участь голова Федерації профспілок області М. Д. Сірук, головні спеціалісти цієї установи Н. О. Скорик та В. С. Красюк, а також керівники структурних підрозділів РДА, начальники управлінь, представники ОДПІ, територіальної держінспекції праці, районних відділень соціальних фондів, координаційної ради профспілок і об’єднання роботодавців, а також керівники та голови профспілкових комітетів підприємств промисловості та сільського господарства району.
Аналізуючи стан соціального діалогу в районі, Н. О. Скорик зазначила, що виконавчими органами району, їх структурними підрозділами спільно з профспілковими організаціями, керівництвом підприємств, установ, організацій ведеться належна робота щодо укладання і виконання тристоронньої угоди з соціально-економічних питань і колективних договорів з метою забезпечення захисту соціально-економічних
інтересів трудящих. Як зазначила Ніна Олександрівна, у справі підтримки людини праці, дотримання її прав Здолбунівщина є взірцем для інших районів області.
Завдяки злагодженим діям влади, суб’єктів господарювання та профспілкових організацій на Здолбунівщині ведеться системна робота щодо стабілізації ситуації в усіх галузях економіки і соціальної сфери. Так, за січень – червень 2011 р. промисловими підприємствами району вироблено продукції на 203,6 млн. грн., що на 8 % більше, ніж за відповідний період минулого року. Важливе значення надається питанню інтенсифікації залучення інвестицій в господарський комплекс краю. Позитивним є й те, що в районі ліквідовано таке ганебне явище, як заборгованість із зарплати.
Поряд з цим, в деяких напрямках сторонам соціального діалогу потрібно ще серйозно попрацювати, зокрема, над зменшенням рівня безробіття, який порівняно з відповідним періодом минулого року зріс.
На семінарі також виступили начальник відділу з питань праці і соціально-трудових відносин управління праці та соціального захисту населення. М. І. Бортник, голова Федерації профспілок області М. Д. Сірук.
Учасники зібрання погодили прийняття спільного рішення Здолбунівської райдержадміністрації, Здолбунівської районної ради, президії Федерації профспілок області та об’єднання роботодавців області щодо підвищення ролі соціального діалогу в ході реалізації соціально-економічної політики району. Одним з пунктів рішення передбачено укладення соціально-економічної Угоди між Здолбунівськими райдержадміністрацією і районною радою, об’єднанням роботодавців та координиційною радою голів профспілкових організацій району. Було також обрано нового голову об’єднання роботодавців району. Ним став директор ТзОВ Комунальних підприємств С. В. Потапчук. Його заступником обраний директор ТзОВ “Горинь-Інвест” Л. А. Волянюк.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry