За статистикою, в нашій країні в мирний час нещасні випадки призводять щодня до загибелі 4 дітей, щотижня – цілого класу і щороку – майже двох тисяч юних громадян! Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.
Настала пора літніх канікул – час дитячого відпочинку та розваг і, разом з тим, найвідповідальніша пора для дорослих. Адже головним завданням при організації літнього дитячого дозвілля є дотримання вимог безпеки, елементарних правил безпечної поведінки. І якщо діти через пустощі та легковажність можуть ними нехтувати, то ми, дорослі, ніколи не повинні забувати, що біду легше попередити, ніж потім жалкувати.
Найголовнішою причиною загибелі дітей на воді є безконтрольність та бездоглядність з боку батьків. Часто батьки, перебуваючи на березі водойми, “здобрюють” свій відпочинок алкогольними напоями, залишаючи дітей без нагляду. Саме через це і трапляються, як свідчить статистика, випадки загибелі дітей на воді. Тож, щоб уникнути нещасних випадків під час відпочинку біля річок, ставків, озер, на березі моря, звертаємося з проханням до батьків: в жодному разі ні на хвилинку не залишайте своїх дітей без догляду!
Шановні батьки!
Дбайте про безпеку своїх дітей. Виховуйте у них навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність при користуванні вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам’ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди, потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.
Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!
Валентина БОНДАРЧУК,
начальник відділу освіти РДА.

Comments are now closed for this entry