Учасники святкування на порозі школи.

1 липня Уїздецька ЗОШ І-ІІІ ст. відзначала своєрідний ювілей – 50 років з дня першого випуску своїх вихованців. Святкове дійство розпочалося на шкільному подвір’ї, де кожного випускника-ювіляра зустрічали маршем військового духового оркестру Рівненського гарнізону, який завбачливо запросив випускник 1961 року генерал-полковник П. І. Шуляк.


Напрочуд теплою видалася зустріч колишніх вчителів нашої школи з випускниками. Як не кріпилися, а не змогли стримати сліз під час проведення імпровізованого уроку ні Л. П. Ковальчук, ні Г. В. Замосна, ні А. В. Григорук, для яких цей випуск був першим на їх нелегкій, але такій благородній педагогічній ниві. Це були і сльози радості від зустрічі з колишніми учнями, і сльози гордості за своїх вихованців. Адже гордитися, безумовно, є ким. Серед випускників 1961 року - Мирослав Блащук, адвокат, завідуючий юридичною консультацією, колишній голова Здолбунівської РДА; Василь Дрозд – тривалий час директор Рівненського заводу торговельного обладнання, замісник начальника головного управління праці, а нині директор Рівненського геріатричного пансіонату; Віра Литвинець, яка 27 років незмінно працювала у Здолбунівському центральному універмазі; Святослав Ніколайчук – старший майстер, провідний інженер профтехучилища № 1 м. Рівного; Микола Павлюк, що все життя незмінно трудився на Львівській залізниці; Людмила Пальчевська – економіст, інженер по якості, старший інженер в БМУ м. Рівного; Мирослав Стецюк – вчитель математики, директор Білашівської ЗОШ І-ІІІ ст. з 1975 по 2005 рік; Степан Шевчук – директор інституту мистецтв РДГУ; Петро Шуляк – кандидат військових наук, який пройшов шлях від командира взводу до командувача сухопутних військ, начальника Генштабу ЗСУ – першого заступника Міністра оборони України.

У ритмі вальсу. 


Після приємного спілкування, знайомства із сьогоденням школи, її здобутками та починаннями учасники святкування вирушили до сільського будинку культури, де на них чекали місцеві мешканці, особливо дітлахи, яким кортіло якнайшвидше на власні очі побачити справжнього генерала. Та Петро Іванович неабияк їх розчарував. Очевидно, через свою скромність прибув на урочистість не в генеральському мундирі, а в цивільному костюмі.
Але це аж ніяк не затьмарило свята. Коли Петро Іванович читав власні вірші, зал зривався оплесками. Неабияк порадував гість і малечу, яка отримала з його рук від імені випускників 1961 року бібліотеку та кошик солодощів.
З нагоди 50-річчя першого випуску школи жителів сільської ради, вчителів, гостей та випускників привітали директор Уїздецької ЗОШ І-ІІІ ст. О. М. Кравчук, заступник голови РДА О. В. Федорук, начальник відділу освіти В. М. Бондарчук. Гості із Здолбунова вручили школі цінні подарунки. Врученням цінного подарунка закінчився і виступ сільського голови О. М. Стернійчука (в минулому вчителя та директора школи).
Зустріч випускників 1961 року переросла у загальне сільське свято. Із захопленням односельчани і гості слухали виступи юних учасників художньої самодіяльності, дякуючи їм дружніми оплесками за подарований святковий вечір, сценарій якого спільно з директором школи та вчителями гуманітарних дисциплін склали і втілили в життя заступник директора з виховної роботи Л. В. Білінська та педагог-організатор К. М. Савчук. А коли у вальсі закружляли випускники-ювіляри та випускники 2011-го року, зал вибухнув оваціями.
Принагідно зазначу, що ювілейній зустрічі випускників передувала копітка робота протягом усього червня. Дирекція школи зуміла задіяти до ремонту закладу не тільки технічний персонал та педагогічних працівників, але й всіх батьків учнів. Посильну допомогу надали й учні старших класів та спонсори. Як результат, школа зустріла ювілярів, гостей затишними, привітними, світлими класами та коридорами.
Отож, свято вдалося на славу. І хочеться вірити, що завдяки злагодженій роботі директора школи, сільського будинку культури та виконкому сільської ради проведення подібних свят стане доброю загальносільською традицією.
Микола КУХАРЧУК,
депутат Уїздецької сільської ради.

Comments are now closed for this entry