Із експозицією «Імена замість номерів» знайомляться відвідувачі книгозбірні.

Саме так можна сформулювати мету створення німецькою організацією «Акція спокути заради миру на землі» міжнародної пересувної експозиції «Імена замість номерів», яка нині мандрує Україною.
В експозиції представлені біографії 22 (в тому числі 6 українців) колишніх в'язнів одного з найстрашніших фашистських концтаборів Дахау, через пекло якого з 1933 по 1945 роки пройшло 202000 людей, 43000 з яких там загинули.


Серед в'язнів Дахау були представники різних національностей, і сьогодні ті, хто вижив, - по всьому світу. З 1999 р. у Німеччині діє проект під назвою «Книга пам'яті Дахау», його учасники зустрічаються з колишніми в'язнями концтабору, беруть у них інтерв'ю і формують своєрідну книгу. З часу заснування проекту зібрано вже більше 100 біографій. А міжнародна експозиція «Імена замість номерів» є своєрідною її частиною.
В Україну німецька сторона передала виставку через Міжнародну громадську організацію Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність», і демонструється експозиція у містах, де діють осередки Фонду. Декілька днів виставка експонувалась у Здолбунівській центральній районній бібліотеці.
А минулої п'ятниці у книгозбірні за участю громадськості, працівників книгозбірень і шкіл району, заступника голови Здолбунівської райдержадміністрації О. В. Федорука, в.о. начальника відділу культури і туризму РДА О. М. Мазепи відбулась презентація виставки. Про напрямки діяльності Рівненського осередку Міжнародної громадської організації МФ «Взаєморозуміння і толерантність» розповіла його голова Л. Д. Суковата. Вона ж представила проект «Книга пам'яті Дахау» і експозицію, відповіла на ряд запитань присутніх.
Виставка вже демонструвалась у Києві та Одесі. Після Здолбунова її передали у Хмельницький.
Михайло ПРИСЯЖНЮК,
студент факультету
журналістики Львівського державного 
університету ім. І. Я. Франка.

Виступає Л. Д. Суковата. 

Comments are now closed for this entry