Купатися слід починати в спеціально відведених для цього місцях в сонячну, безвітряну погоду при температурі повітря +18+22 градуси і води +18 градусів. Для дітей температура повітря і води повинна бути вища на 2 градуси.
При високій температурі повітря і низькій води виникає гостре переохолодження тіла, що призводить до холодового шоку і загибелі людини.
Тривалість купання на початку повинна бути до 5 хв., а надалі поступово може зростати до 20 хв. Перебуваючи у воді, не стійте на одному місці, активно рухайтесь, плавайте.
Не забувайте про самоконтроль. При перших ознаках переохолодження негайно виходьте з води, переодягніться в сухий одяг, зробіть декілька фізичних вправ, простих рухів, присідань або пробіжку, не поновлюйте купання.
Особливо обережними повинні бути особи, які страждають на серцево-судинні захворювання. Час їхнього перебування у воді має обмежуватися 2-3 хв. Повіряні ванни можна приймати тільки під навісом чи в затінку.
Перед купанням треба відпочивати. Спітнілому входити у воду не рекомендується.
Не купайтеся у непогоду, при сильному вітрі, великій хвилі.
Не вміючи плавати, не заходьте у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму чи не опинитися на сильній течії.
Не купайтеся і не допускайте до води людей у нетверезому стані. Відомо, що у випадку алкогольного сп’яніння людина втрачає контроль за своїми вчинками і стає безпорадною у критичній ситуації.
Не користуйтеся для плавання надувними матрацами і камерами. Вони підвладні навіть слабкій течії і легко можуть відпливти від берега.
Не стрибайте у воду у незнайомих місцях, коли не знаєте глибини та стану водойми.
Під час купання не подавайте оманливих сигналів про допомогу. Пам’ятайте: в зонах купання забороняється прати білизну, купати тварин, купатися особам, які мають шкірні захворювання, купатися без купальних костюмів.
Шановні батьки! Ви повинні знати, що основними причинами загибелі дітей на воді є невміння плавати та купання без нагляду дорослих.
Навчити добре плавати своїх дітей – це ваше завдання. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Дитина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено.
Знайдіть час і використайте теплу погоду та бажання дітей бавитися у воді для навчання їх плаванню. Крім цього, поясніть дітям, що без супроводу дорослих не можна заходити до будь-якої водойми.
Дотримуючись правил поведінки на воді, ви захищаєте себе та своїх дітей від нещасного випадку. Бажаємо, щоб ваш відпочинок приніс тільки задоволення.
Ігор ДЕЙНЕКА,
начальник відділу
з питань надзвичайних
ситуацій та цивільного
захисту населення РДА.

Comments are now closed for this entry