Депутати Здолбунівської районної ради відвідали Республіку Білорусь

Під час зустрічі здолбунівської делегації із владою Столінського району.

Цікавими та пізнавальними виявилися дні 24-25 червня для депутатів Здолбунівської районної ради, які в рамках проведення виїзного Дня депутата відвідали Столінський район Республіки Білорусь.
Столінський район розташований на південному сході Брестської області, на півдні він межує із Зарічненським, Дубровицьким та Рокитнівським районами Рівненської області. Його засновано 15 січня 1940 року. Площа Столінського району складає 3342 кв. км. і за своєю територією це найбільший сільський район Білорусі. Територія Столінщини належить до Білоруського Полісся, яке з 1986 року відчуває на собі всі наслідки Чорнобильської катастрофи. Також на Столінщині протікають 17 річок, через що тут досить часто мають місце паводки, які завдають серйозної шкоди населенню, сільському господарству регіону.


Здолбунівську делегацію на чолі з головою районної ради Василем Тимощуком зустрічало 24 червня керівництво Столінського району. Знайомство було досить теплим, враховуючи те, що накрапав дощ. Виявилося, у Століні вже близько двох місяців засуха. «Не знаємо, як ми будемо дякувати вам за дощ, який ви привезли», - жартували білоруси.

 Під час перебування у Столінській центральній районній лікарні.


Першим об’єктом огляду нашої делегації стала Бєлоушська сільська рада, де ми мали змогу ознайомитись із роботою будинку культури, амбулаторії та ясел-садка. Треба сказати, що ця сільська рада свого часу увійшла до державної програми відродження та розвитку білоруського села. Ця програма передбачає створення так званих агромістечок - упорядкованих населених пунктів, в яких створені виробнича і соціальна інфраструктури для забезпечення соціальних стандартів населенню, що проживає в цих містечках. У Білорусі, якщо програма прийнята, – вона має бути виконана. В цьому ми переконались на прикладі Бєлоушської сільради. В усіх установах, які ми відвідали, встановлені пластикові вікна та двері. Всі меблі нові. Амбулаторія повністю забезпечена медикаментами, ясла-садок - іграшками тощо.

У кабінеті директора Володимирецького районного колегіуму. 


Згодом ми відвідали Ольшанську сільську раду, де ознайомились із роботою місцевого фермерського господарства. Усіх нас, м’яко кажучи, здивував темпераментний власник фермерського господарства, батько шістьох синів Міхаїл Гріб, який нам голосно розповідав, що гіршої країни, як Білорусь, нема ніде у світі, що йому давно треба більше землі, проте влада її не дає. Як нам потім пояснили, не дає землю фермеру не влада, а самі люди, які бояться, що, віддавши її, стануть наймитами. Тому кожен тримається за свій клаптик землі і трудиться на ньому. Про це свідчать побудовані біля кожного будинку парники, в яких, як правило, вирощуються огірки.
Наступною зупинкою нашої делегації стала Ремельська сільська рада, де ми оглянули ясла-садок-середню школу, а також відвідали етнографічний музей. Школа повністю відповідає європейським нормам. Батьки сплачують за навчання дітей по 5 доларів у рік за користування підручниками, забезпечення якими стовідсоткове. Харчування – безкоштовне та охоплює учнів усіх класів.
Насамкінець ми відвідали районний центр - м. Столін, де побували у центральній районній лікарні та зустрілися з головою Столінського райвиконкому і депутатами районної ради. Під час зустрічі голова Здолбунівської районної ради Василь Тимощук подякував білоруським колегам за гостинність та запропонував їм підписати угоду про співпрацю між двома районами. Також він сказав, що Здолбунівщина чекатиме візиту у відповідь делегації з Білорусі, адже нам теж є чим здивувати білоруських колег.
Виїзний День депутата Здолбунівської районної ради відвідинами Білорусі не обмежився. Наступного дня, як то говориться, по дорозі додому, ми побували у Володимирецькому районі, де ознайомились із колегіумом, дитячим садком та пологовим відділенням тамтешньої районної лікарні. Незабутнє враження справив Володимирецький районний колегіум, інфраструктура якого, рівень навчання учнів (з огляду на слова директора) є на найвищому рівні. Навчальний заклад – приклад освітньої установи нового покоління.
Так склалося, що наша поїздка співпала із проведенням у Володимирці регіонального відкритого етно-тур-фесту «Бурштиновий шлях» в рамках проекту «Поліський трамвай». Тож депутати отримали можливість насолодитися живописним поліським пейзажем та скуштувати традиційних українських страв. Підбиваючи підсумки Дня депутата, обранці громади висловили задоволення від почутого й побаченого, а також сподівання на те, що позитивні моменти, які ми помітили в роботі наших колег, отримають практичне застосування і в нашому районі.
Сергій КОНДРАЧУК,
депутат Здолбунівської районної ради.
Фото Ігоря ЖОВТАНЮКА. 

Comments are now closed for this entry