У селі Пляшева Радивилівського району 24-26 червня відзначали 360-ту річницю знаменної в історії України події - битви під Берестечком. В урочистостях взяли участь понад 10 тисяч людей з Рівненщини та сусідніх регіонів нашої держави, а також з Польщі й інших країн. Основні заходи відбувалися на території Національного історико-краєзнавчого заповідника «Поле Берестецької битви» і супроводжувалися безліччю вишиванок і козацьких жупанів, стріляниною із луків та гармат, смачним козацьким кулешем.


Більшість подій з відзначення річниці битви припали на 26 червня. Зранку літургію та панахиду у пам‘ять про загиблих українських козаків і селян у Георгіївській церкві чоловічого православного монастиря відправив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Згодом учасники заходів - народні депутати України, представники місцевої влади та громадськості, духовенства і козацьких організацій поклали квіти до пам‘ятника козакам. Пізніше сучасні козаки спільно із реконструкторами з сусідніх країн відтворили фрагмент легендарної битви під Берестечком.
Участь в урочистих заходах з нагоди річниці битви під Берестечком взяли і представники Здолбунівського району, зокрема депутати районної ради на чолі з головою Василем Тимощуком (на фото), який зазначив, що козацьке військо, яке билося під Берестечком, є основою Української держави. «Битва під Берестечком – це приклад відваги та рішучості, приклад об’єднання проти спільного ворога. Саме козацький дух єднає українців, і він повинен допомогти нам будувати єдиний Святий Український Храм», – наголосив Василь Тимощук.
Сергій КОНДРАЧУК.

 

Comments are now closed for this entry