Що “ФАС” – не команда, а “ГАВ” – не кличка кошеняти із відомого мультфільму, тепер добре знають учні міської гімназії, які активно працюють у створеному в закладі Євроклубі. Минулого тижня до них на запрошення педагогів-керівників клубу завітали представники Рівненської обласної зоозахисної громадської організації “Федерація аматорів собаківництва” (“ФАС”) Ігор Васильович Грубий та Людмила Олександрівна Луцюк. Діти взяли участь у тренінгу “Гуманне ставлення до тварин у нашому суспільстві. Як цьому вчаться?”

 

     …Називаючи їх братами меншими, ми часто поводимось зовсім не відповідно цьому. Скількох із них, приручивши, зраджуємо, натішившись живою “іграшкою”, просто виставляємо за двері. Потомство їх підкидаємо до чужих під’їздів чи дворів. Тих, кому “пощастило” народитись на вулиці або у якомусь підвалі, роздратовано відганяємо. Вони ж, втративши надію на добре до себе ставлення, насторожено, з острахом дивляться на нас. Попри все стараючись вижити, збираються у зграї та за найменшої, навіть уявної небезпеки, захищаються зубами і кігтями, даними їм природою. Коло замикається, і “брати“ стають ворогами. А такими вони нам заважають, бо тепер страждаємо уже ми – налякані, подряпані, покусані, або підхопивши від чотирилапих безхатьків якусь хворобу. Спохватившись, починаємо говорити про проблему, її вирішувати. От тільки, на жаль, по-різному.
Як можна робити це, не завдаючи тваринам шкоди, гімназисти дізнались під час тренінгу. З європейськими стандартами ставлення до тварин, позитивним досвідом вирішення проблеми безпритульних чотирилапих в окремих містах України їх ознайомила координатор проекту “ФАС” Л. Луцюк. На основних напрямками роботи РОЗГФ “ФАС”, в числі яких, окрім просвітницької діяльності, розробка регіональної програми гуманного поводження з домашніми і безпритульними тваринами та створення мережі притулків для них, зупинився голова цієї організації
І. Грубий. Зацікавила школярів і розповідь про конкретні справи із захисту тварин, створеного їх однолітками при Рівненському міському палаці дітей та молоді громадського активу волонтерів - “ГАВ”, отримані брошури соціального змісту, проведене анкетування.
     “Любити тварин, доглядати, лікувати”, “приділити більше уваги безпритульним тваринам”, “створити у місті клуб, де допомагали б тваринам”, “організувати притулок”, “донести інформацію до батьків, просити їх прислухатись і допомогти зупинити жорстокість” - так вирішували б складну “собачу” проблему наші діти. Вони готові діяти. То, можливо, і нам, дорослим, варто їх почути і допомогти? Оцінку за урок гуманності нам поставить саме життя.
     Телефони Рівненської обласної зоозахисної федерації “ФАС”: + 38 (0362) 45 43 55, + 38 (067) 985 27 38, + 38 (067) 243 21 56.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.
На фото:
учасники тренінгу.  

 

Comments are now closed for this entry