Раніше ми були впевнені, що так званих благополучних сімей у нас в країні значно більше, ніж сімей алкоголіків, нероб та й просто неосвічених людей з брутальною поведінкою, яким нібито «органічно» притаманне насильство щодо жінок та дітей. Ще змалку засвоювали істину про те, що «сміття з дому виносити не можна». А це означало повне приховування, замовчування тих трагедій, які розгорталися за закритими сімейними дверима.
Дуже прикро, що саме від цієї проблеми страждають безвинні діти, спостерігаючи за насильством у своїй сім'ї, згодом переносячи цей негативний досвід у власне життя. А тоді виникає типове запитання з приводу хуліганської поведінки підлітка: «Як це могло статися?» А він, швидше за все, був свідком домашнього насильства - приниження, ігнорування чи навіть побиття матері. Можливо, і сам не раз потерпав від насильства, не чув доброго слова, неспроможний був захиститти ні себе, ні матір і не мав з ким поговорити про свій біль. А в душі зріло руйнівне бажання помститись...
У наш час ми вже усі добре знаємо, що таке ганебне явище, як насильство у сім'ї, є. І, на жаль, досить поширене. Нині суспільство чимало робить для подолання цієї проблеми. Прийнято Закон України «Про попередження насильства у сім'ї». Ним визначено органи і установи, на які покладається здійснення заходів із попередження насильства у сім'ї. Це, зокрема, спеціально уповноважений орган виконавчої влади з питань попередження насильства в сім'ї, служба дільничних інспекторів міліції та кримінальна міліція у справах дітей, органи опіки і піклування, спеціалізовані установи для жертв насильства у сім'ї.
У Здолбунівському РВ УМВС на профілактичному обліку перебувають 285 осіб, які вчинили насильство у сім'ї. Дільничними інспекторами міліції вживаються заходи, спрямовані на своєчасне виявлення осіб, схильних до вчинення насильства в сім'ї. Цього року до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 КупАП «Вчинення насильства в сім'ї або невиконання захисного припису» притягнуто 143 особи.
Вказані вище правопорушення вчиняли жителі міста Здолбунів (35 осіб), сіл Білашів (4 особи), Богдашів (7 осіб), Глинськ (5 осіб), Здовбиця (17 осіб), Лідава (3 особи), Нова Мощаниця (4 особи), Новомильськ (3 особи). До порушників було застосовано заходи впливу у вигляді шрафів.
Сектором дільничних інспекторів міліції Здолбунівського РВ УМВС спільно із членами громадських формувань, громадськими помічниками дільничних інспекторів міліції в сільській місцевості здійснюються відповідні профілактичні заходи. Проводиться робота з виявлення кризових сімей, насамперед сімей з дітьми, та організації соціального супроводу таких родин.
Сподіваюсь, таке ганебне явище, як насильство в сім'ї, в подальшому вдасться подолати, а кожен із нас замислиться над тим, що сім'я — це найсвятіше, «унікальний інститут особистості», який має перебувати під особливим захистом від проявів насильства та жорстокості.
Вікторія ГЕТМАНЧУК,
помічник начальника
по взаємодії з громадськістю
та ЗМІ Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry