Сімдесят років тому, недільного ранку 22 червня 1941-го, гітлерівський фашизм віроломно напав на нашу землю. Розпочався один із найтяжчих і скорботних періодів в історії України з масовими розстрілами, голодом та концентраційними таборами. Фронт двічі прокотився багатостраждальною землею, у кривавих боях виборювалося право на життя нашого народу.
Ми перемогли, сплативши невимовно дорогу ціну: понад 40 місяців в Україні лилася кров, війна вщент зруйнувала сотні міст і селищ, знищила понад 28 тисяч сіл, забравши майже 10 мільйонів життів – 22 відсотки усіх загиблих у Другій світовій війні. Свій перелік страждань і втрат має кожна українська родина.
День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи. Сьогодні навіть важко уявити масштаби випробувань, болю і горя, що випали на долю минулих поколінь.
Віддаймо шану всім українським борцям, які в час воєнного лихоліття визволяли рідну землю від фашистських загарбників, згадаймо в молитвах усіх, хто загинув на фронтах, в окупації, в концтаборах і на підневільних роботах, усіх, чиї долі скалічила війна! Вони відстояли наше життя.

Comments are now closed for this entry