Візити представників консульства Республіки Польща у м. Луцьку до Здолбунова вже стали звичними. Ось і минулої неділі наше місто відвідала віце-консул пані Кароліна Голубєвська. Вона прибула з нагоди святкування 15-ї річниці товариства польської культури Здолбунівщини. В урочистостях також взяли участь голова районної держадміністрації Віталій Шуль, голова районної ради Василь Тимощук, перший заступник голови РДА Володимир Сидорня, начальник відділу культури РДА Олег Грушицький, заступник голови Дубенської РДА Юрій Шесталюк, представники товариств польської культури з Острога, Дубна та Костополя.


Всі учасники святкування побували на богослужінні у костелі св. ап. Петра і Павла, яке здійснили отець Андрій та отець Валентин.
Після цього у приміщенні дитячої музичної школи відбувся святковий концерт. Розпочався він звучанням гімнів Польщі та України. Далі усіх присутніх благословив о. Андрій. Він подякував представникам місцевої влади за увагу до польської громади Здолбунова і її підтримку.
Як зазначила у своєму виступі голова товариства польської культури Софія Михалевич, основною метою діяльності товариства є об’єднання польської громади, формування приязних стосунків між польським, українським та іншими народами.
Зі словами вітань до учасників урочистості звернулися Кароліна Голубєвська, голова Здолбунівської райдержадміністрації Віталій Шуль, голова районної ради Василь Тимощук. В своїх виступах вони відзначили важливу роль товариства польської культури Здолбунова у налагодженні дружніх, добросусідських відносин та співпраці між польським і українським народами. Існування такої громадської організації є позитивним фактором для району, України, яка прагне інтегруватися у європейську спільноту. У цьому процесі Польща, будучи членом Європейського Союзу, є своєрідним провідником українських інтересів.
Від райдержадміністрації та районної ради голова РДА Віталій Шуль вручив о. Андрію ікону для храму (на фото). Він також передав присутнім щирі вітання з нагоди річниці створення товариства польської культури від голови Дубенської РДА Данила Корилкевича та вручив від нього Софії Михалевич кошти на підтримку діяльності громадської організації. Подарунок також вручила і пані Голубєвська.
В ході святкового концерту звучали польські та українські пісні у виконанні вокального жіночого ансамблю “Сеньйорки”, тріо бандуристок під керівництвом Оксани Крук, Діани Матвійчук, Дарини Новосельської, дитячого вокального ансамблю, тріо у складі Софії Михалевич, Нелі Петровської, Галини Ремішевської. Вірші польською мовою декламували Франтішка Голік та Неля Петровська. З художніми номерами виступили й гості - представники товариств польської культури з Острога, Дубна та Костополя.
На завершення С. А. Михалевич подякувала присутнім за те, що відгукнулися на запрошення і взяли участь у святкуванні, та запросила усіх на гостину.
Людмила ВАСЮК.

 

Comments are now closed for this entry