В музеї історії села в Гільчанській ЗОШ І-ІІІ ст.

На останньому семінарі голів територіальних громад району в ході теоретичної частини, яку провів заступник голови райради Я. Р. Мельник, першим було розглянуто питання про підготовку установ, організацій до роботи в осінньо-зимовий період. Слідуючи народній мудрості “готуй сани влітку”, організатори семінару усвідомлено завчасно приділили увагу підготовці об’єктів соціальної інфраструктури до холодної пори року. Бо практика попередніх років свідчить, що відкладення цього питання на пізніші терміни нічого доброго, окрім зайвих проблем з подальшим їх вирішенням в авральному порядку, керівникам територіальних громад не приносило. Отож, про те, як готуються до зими в закладах освіти, охорони здоров’я, культури, присутнім на семінарі доповіли начальник відділу освіти РДА В. М. Бондарчук, головний лікар району І. Я. Зима, головний спеціаліст відділу культури і туризму РДА О. М. Мазепа.


Іншим важливим питанням, на якому зосередила увагу учасників семінару керуюча справами районної ради Н. О. Біндюк, було роз’яснення основних положень Закону України “Про доступ до публічної інформації”. І хоча з його прийняттям у працівників місцевих органів самоврядування побільшає роботи, цю справу все ж вони зобов’язані виконати, як того вимагає закон.
Під час теоретичної частини семінару виступили також начальник управління статистики в районі Л. Т. Павлюк, заступник голови РДА
М. О. Аніскін, начальник відділу організаційно-кадрової роботи В. Ф. Дацюк.

 Під час семінару обговорювалися питання
шляхів вирішення сільських проблем.


В подальшому семінар проходив на базі Урвенської сільської ради, яку очолює
Л. М. Балабат. Лідію Михайлівну знають в районі як людину принципову, цілеспрямовану, наполегливу у вирішенні нагальних проблем з життя підвідомчої території. За яку б справу вона не взялася, доводить її до успішного завершення. Не зупиняється ні перед якими труднощами, стукає в кабінети як районних, так і обласних можновладців, бо відчуває відповідальність перед людьми, які вже вдруге виявили їй довіру, обравши сільським головою.
Живучи і працюючи на випередження - не сьогоднішнім, а завтрашнім днем, Лідія Михайлівна вишукує щоразу нові шляхи для розвитку підвідомчої території. Один з них - участь у конкурсах на отримання грантів під соціальні проекти. Завдяки цьому, а також активній позиції сільського голови, його плідній співпраці з керівництвом району, порозумінню з керівниками установ, закладів вдалося зробити ряд добрих справ для сільської громади. У цьому переконалися учасники семінару, відвідавши ряд об’єктів у населених пунктах сільської ради.

 Новий ігровий майданчик – улюблене місце сільської дітвори.


Зокрема, у с. Лідава вони побували у клубі, приміщення якого, не дивлячись на поважний вік (датується 1836 р.), завдяки вчасним ремонтам збережено у належному стані. Хороші враження залишили в гостей відвідини Гільчанської лікарської амбулаторії, що обслуговує 4,5 тисячі населення Урвенської та Миротинської сільських рад, магазину Гільчанського споживчого товариства, яке єдине функціонує в районі з колись існуючих п’яти, забезпечуючи сільське населення продуктами, товарами першої необхідності.
Ознайомилися учасники семінару з ходом робіт по організації третьої групи в дитсадку “Теремок”. Зокрема, тут замінено систему опалення, проведено ремонтні роботи, планується встановлення нових вікон. І все це завдяки гранту, який було отримано в результаті участі у конкурсі проектів.
У такий же спосіб вдалося облаштувати й дитячий ігровий майданчик поряд із приміщенням сільської ради. Дивлячись, з яким задоволенням розважається тут дітвора, голови територіальних громад пересвідчилися, що всі затрати вартують того.
Сучасною, перспективною, новітньою по праву можна назвати Гільчанську ЗОШ І-ІІІ ст. Тут створені всі умови для успішного навчання 324 учнів, розвитку їх талантів та здібностей. Знову ж таки за рахунок перемоги у конкурсі проектів заклад отримав кошти на облаштування спортзалу та шкільного спортивного комплексу, де всі роботи ведуться з врахуванням вимог для змагань обласного рівня. Засмучує лише те, що школа заповнена учнями наполовину.
З хлібом-сіллю зустрічали учасників семінару на порозі Гільчанського будинку культури. У цікавій формі, із застосуванням сучасних технічних засобів, з виступами художніх колективів працівники закладу презентували гостям свою сільську раду, пригостили їх цілющою водою з джерела Святого Миколая.
Відчули учасники семінару, як дбає сільська влада про збереження матеріальної бази, побувавши в приміщенні сільської ради, збудованому іще чехами понад 100 років тому. Тут створені комфортні умови для роботи працівників апарату.
Клуб с. Йосипівка, магазин ПП Л. В. Пилипчука, клуб та ФАП с. Залісся стали останніми пунктами у запланованому для семінару маршруті. Тут до учасників семінару приєдналися голова райради В. О. Тимощук та голова РДА В. С. Шуль, які також дали позитивну оцінку роботі Урвенської сільської ради.
Під час семінару не раз лунало твердження про те, що сільський голова відповідальний за все, що відбувається на його території, і має дбати про всі заклади і установи, незалежно від того, в чиєму підпорядкуванні вони знаходяться. Адже його обрали люди, з нього вони і питають за все. А розділення на “моє” і “не моє” їм незрозуміле і неприйнятне. Вони хочуть лиш одного – щоб на підвідомчій території був порядок. Те, що в Урвенській сільській раді дотримуються таких побажань сільських жителів, і засвідчив проведений на її базі семінар.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry