На балансі КП “Міське будинкоуправління” перебувають 5 9-поверхових будинків, обладнаних 13 ліфтами. Ліфти передані на повне технічне обслуговування ТзОВ “АРМ-ЕКО” з 1.07.2010 р. З 2003 р. всі ліфти обладнані картриджерами і налагоджена робота ліфтів за картковою системою. При цьому ліфти утримуються в належному стані, виключена можливість без карток будь-кому здійснювати поїздки, гратися дітям.
Відповідно до вимог ГОСТ 22011-95 “Ліфти пасажирські та вантажні. Технічні умови” термін служби ліфтів становить 25 років від дня встановлення. В житловому будинку по вул. Коперника, 57, який введено в експлуатацію в 1982 році, 3 ліфти перебувають в експлуатації понаднормативний термін та підлягають капітальному ремонту. В 2010 році виконано повторне експертне обстеження ліфтів, у яких вичерпано нормативний термін експлуатації, на підставі експертного висновку виготовлено кошторисну документацію на капітальний ремонт ліфтів вартістю 174,1 тис. грн. В зв'язку з цим задля попередження аварійних ситуацій ліфти з 30.03.2011 р. були відключені управлінням Держгірпромнагляду. Зараз вирішується питання щодо виділення коштів та капітального ремонту ліфтів.
За період обслуговування ТзОВ “АРМ-ЕКО” підприємство понесло значні збитки через недостатню кількість реалізованих карток. На вимогу обслуговуючої організації виникла необхідність включити вартість технічного обслуговування ліфтів до складу квартирної плати. Згідно з діючою постановою КМУ “Про Порядок формування тарифів” № 529 від 20.05.2009 р. нарахування за технічне обслуговування ліфтів в 9-поверхових будинках проводиться на загальну площу всіх квартир, крім квартир 1-го поверху.
КП МБУ просить мешканців з розумінням поставитись до ситуації, що склалася, та своєчасно сплачувати за послуги з утримання житла, в тому числі і ліфтів. Адже від цього залежить, чи будуть в подальшому працювати ліфти в м. Здолбунів, чи взагалі ми змушені будемо відмовитися від цієї послуги. Лише по 9-поверхових будинках заборгованість становить 149,0 тис. грн., в т. ч. Коперника, 57 - 34,6 тис. грн., Коперника, 55 - 22,2 тис. грн., Коперника, 53 - 23,6 тис. грн., 2 Лютого, 1 - 29,6 тис. грн., Шевченка, 202 - 39 тис. грн.
Сподіваємось, що спільно ми зможемо вирішити існуючу проблему.
Тетяна МАЧУЛА,
економіст КП МБУ.

Comments are now closed for this entry