На черговому засіданні колегії РДА, яке відбулося 26 травня, було розглянуто питання “Про забезпечення у Здолбунівському районі встановлених чинним законодавством соціальних, економічних, правових та конституційних гарантій у сфері соціального захисту населення”, “Про роботу органів місцевого самоврядування щодо забезпечення безпеки та недопущення загибелі людей на водних об’єктах Здолбунівського району”, а також “Про стан виконання завдань у сфері зайнятості із забезпечення зростання зайнятості за рахунок детінізації, стимулювання економічної активності та мотивації до праці населення, залучення безробітних до участі в громадських роботах”. Доповідач у першому - начальник управління праці та соціального захисту населення РДА О. І. Єфімчук зазначила, що для покращення обслуговування населення у підпорядкованій їй установі запроваджена Єдина технологія прийому громадян за єдиною заявою та проведена децентралізація виплати допомог. Станом на 15 травня ц. р. нараховано та виплачено різних видів допомог на суму 9 млн. 495 тис. грн.
Всього в районі на обліку перебуває 18,2 тис. пільговиків. З них 3,2 тис.- ветерани війни, 3,5 тис. - ветерани праці, 7,4 тис. - діти війни, 855 громадян - постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, 3,4 тис. - інваліди всіх категорій і груп.
За призначенням субсидій на оплату житлово-комунальних послуг протягом чотирьох місяців 2011 року звернулося 878 громадян, 789 з них ці субсидії призначені. Всього ж їх налічується 3020 чоловік, а сума субсидій складає 2 млн. 305,3 тис. грн. З початку року профінансовано 793,6 тис. грн., 1 млн. 614,5 тис. грн. складає заборгованість.
У районі розроблені і діють програми реабілітації інвалідів, соціальної підтримки та реабілітації інвалідів через втрату зору, районна програма соціальної підтримки малозабезпечених громадян, ветерани війни забезпечуються санаторно-курортними путівками, скрапленим газом, коштами на придбання твердого палива. Однак, на жаль, у багатьох питаннях забезпечення соціальних гарантій з незалежних від самого управління причин є і ряд недоліків. Не вистачає тих же путівок, коштів для виконання усіх прийнятих програм та забезпечення надання пільг, передбачених законом. Тому в розпорядженні голови РДА, прийнятому в цьому питанні, передбачено цілий ряд заходів для покращення всієї роботи, в тому числі й фінансування.
Щодо другого питання порядку денного, то тут голова РДА В. С. Шуль поставив вимоги перед відділом з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, держінспекцією з нагляду у сфері цивільного захисту та техногенної безпеки РВ УМНС України в Рівненській області приділити максимум уваги облаштуванню місць відпочинку на берегах водойм, забезпечити патрулювання цих місць, а органам місцевого самоврядування спільно з РДА ініціювати внесення змін в договори оренди водних об’єктів з тим, щоб всі жителі міста і сіл району мали вільний доступ до цих об’єктів.
Всебічну інформацію про стан справ з використанням діаграм і порівняльних цифр (до речі, як і в першому питанні порядку денного) надав членам колегії і запрошеним на засідання директор районного центру зайнятості населення С. М. Бабич. Робота цієї установи отримала схвальну оцінку як голови РДА, так і членів колегії та присутніх на засіданні голів територіальних громад, однак у прийнятому дорученні голови РДА було поставлено вимогу перед управлінням економіки РДА, управлінням праці та соціального захисту населення, управлінням агропромислового розвитку, виконавчими комітетами рад разом з центром зайнятості чіткіше координувати зусилля, проводити грунтовну інформаційно-роз’яснювальну та просвітницьку роботу з безробітними, визначити перспективи розвитку підприємництва в сільській місцевості, створення нових робочих місць, широкого залучення населення до громадських робіт з благоустрою. Необхідно також піднімати імідж робітничих професій, продовжити спільну з відділом освіти профорієнтаційну роботу з учнівською молоддю, оперативно вирішувати питання щодо працевлаштування випускників загальноосвітніх навчальних закладів.
Володимир ДРОЗЮК.

Comments are now closed for this entry