Головною місією червонохрестівського руху є попередження та полегшення людських страждань, захист життя, здоров'я та прав людини. Основними принципами при цьому залишаються гуманність і неупередженість, нейтральність і незалежність, єдність, добровільність і універсальність. 
Вже стало традицією до Всесвітнього дня Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, який відзначається 8 травня, приурочувати проведення місячника Червоного Хреста. У нашому районі цей захід тривав з 4 квітня по 5 травня.


Впродовж місячника долучитися до добрих справ, благодійництва могли усі бажаючі. Відрадно, що таких людей було чимало. Так, при допомозі відділу освіти РДА (кер. В. М. Бондарчук), відділу культури і туризму РДА (кер. О. Б. Грушицький), центральної районної лікарні (кер. І. Я. Зима), МПП «Квант» (кер. І. Д. Люльчак), ПАТ «Волинь-Цемент» (кер. С. І. Дудзяний), приватного підприємця І. Г. Новака було зібрано благодійних внесків на суму 9701 грн. Також, завдяки гарно організованій у своєму колективі роботі директора Мізоцького НВК Р. А. Овсійчук, вчителям Л. В. Бондар, Л. В. Устянчук, Л. О. Кравченко, В. В. Остроголовій і найактивнішим волонтерам — учням початкових класів та 6-Б цього навчального закладу, було зібрано 60 великодніх пасок. Їх діти та педагоги разом із медсестрою Червоного Хреста М. М. Юрчук роздали одиноким людям похилого віку, інвалідам, вдовам, які проживають у селищі Мізоч.
В с. Дермань підтримали роботу медсестри Червоного Хреста Н. Ф. Радчук прихожани та настоятель Свято-Троїцького храму о. Юрій. У Великодні свята там роздали святкові паски представникам найменш соціально захищених верств населення (див. фото).
Крім того, під час місячника до районної організації Товариства Червоного Хреста звернулось немало людей з гуманітарною допомогою у вигляді одягу і взуття. Не можу не відзначити і колективи районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (кер. Т. Ф. Павлова), управління Пенсійного фонду України у Здолбунівському районі (в. о. кер. О. М. Іванюк), які відгукнулись на звернення Товариства про підтримку постраждалих від землетрусу і цунамі в Японії у березні цього року.
Усім, хто проявив милосердя, - діткам і їх батькам, підприємцям, колективам і керівникам установ, окремим громадянам висловлюю щиру вдячність за чуйність і доброту. Хай зроблене вами добро повернеться вам сторицею.
Але творити добро ніколи не пізно. З восьмого травня 2011 року розпочалась акція «Веселка добрих справ». Тож ми чекаємо на вас, благодійники та волонтери!
Марія БЄЛІКОВА,
голова Здолбунівської районної організації
Товариства Червоного
Хреста України.

 

Comments are now closed for this entry