Дитячі бездоглядність та безпритульність - найсерйозніші проблеми дитинства в Україні. В наш час, коли в країні закладаються правові основи глибоких соціально-економічних перетворень, проблема неповнолітніх набуває особливого змісту. Серед жертв злочинів діти мають найменшу можливість захистити свої права, недоторканність. Дитина - маленька людина, яка має певні потреби, але не має достатніх сил і досвіду, щоб захистити себе.
У першому кварталі 2011 року служба у справах дітей, спільно з відділенням кримінальної міліції у справах дітей Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області, відділом освіти і управлінням економіки райдержадміністрації, об'єднаною державною податковою інспекцією, провела 18 профілактичних рейдів. Їх метою було запобігання дитячим бездоглядності та безпритульності, правопорушенням серед дітей. Крім того, перевірялось дотримання заборони продажу алкогольних і тютюнових виробів неповнолітнім.
В районі забезпечено раннє виявлення і облік сімей з дітьми, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов'язків. На сьогодні на обліку в службі у справах дітей перебуває 21 дитина, яка опинилась у складних життєвих обставинах. Троє з цих дітей постраждали від насильства у сім'ї.
Підставою для перебування на обліку служби саме і є проживання у сім'ях, де батьки ухиляються від виконання своїх обов'язків, чинять насильство відносно дітей. З батьками цієї категорії сімей постійно проводиться роз'яснювальна робота.
З тими батьками, які не виконують виховних функцій, з метою усунення факторів, що унеможливлюють утримання дітей в сім'ї, проводяться роз'яснювальні та попереджувальні бесіди про відповідальність за невиконання або ухилення від батьківських обов'язків.
Висновок напрошується сам собою: головна причина безпритульності та бездоглядності - в родині. Відчуваючи байдужість до своєї долі найдорожчих людей, батьків, діти йдуть на вулицю і намагаються вирішити свої проблеми самостійно, найчастіше кримінальними й жорстокими методами.
Наталія СЕМАНЧИК,
головний спеціаліст сектора з питань опіки
та піклування служби
у справах дітей РДА.

Comments are now closed for this entry