Міські чиновники кажуть, що стихійні сміттєзвалища можна наносити на карту міста Здолбунова – тільки-но їх приберуть, як вони знову з’являються на тих же місцях.
Доки не буде врегульовано питання про укладання з мешканцями приватного сектора угод на вивезення твердих побутових відходів, місячна плата за що станом на 1.05.2011 р. складає 5,5 грн. на одну особу, не варто сподіватися, що щось зміниться на краще. Норма накопичення сміття на одного мешканця становить 2,16 м3 на рік. У багатоповерхових будинках цей обсяг менший - на одного мешканця 1,38 м3, і місячна плата становить 4,56 грн. на одну особу.
Чимало власників приватних будинків та жителів багатоповерхівок відмовляються укладати договори, аргументуючи тим, що не користуються послугами ТзОВ КП. А куди вони дівають своє сміття: закопують, самостійно утилізовують? Навряд чи. Ось вам і пояснення, звідки постійно на одних і тих же місцях виростають стихійні сміттєзвалища, зокрема, на контейнерних площадках по вул. Наливайка, в районі автовокзалу, біля будинків № 18, № 20 по вул. Г. Мазепи, біля будинків №№ 31, 34, 30, 38 по вул. Шкільній, буд. № 204 по вул. Шевченка, буд. №№ 61, 53, 55, 57 по вул. Коперніка, а також поблизу буд. № 2 по вул. Кармелюка, № 9 по вул. Заводській, на вул. Залізнична у районі переїзду на 142 км, у сквері по вул. Гончара, на вул. Парковій в районі гідропарку, на кладовищах по вул. Коперніка, Тихій, Віли та ін. (прикладом може служить ситуація по вул. Гоголя).
Оскільки вплинути на недбалих здолбунівчан ніяк не можна, для того організовані рейди комісії працівників комунальних служб, міської влади, під час яких записуються номерні знаки транспортних засобів для встановлення власників автомобілів. Їх передаємо на адмінкомісію.
Хоч штрафи на тих, хто засмічує місто, складають для фізичних осіб - 340-510 грн., для юридичних осіб - 510-1700 грн., ситуація не поліпшується. Норма вивозу ТПВ з контейнерних площадок - 2-3 рази на тиждень, вивіз проводиться 6 раз, але чистоти досягти не вдається.
Шановні здолбунівчани, не засмічуйте рідне місто, пам’ятайте, що тільки спільною працею і взаєморозумінням можна домогтися позитивних змін.
Ганна ТРОФІМЧУК,
начальник цеху
с/о ТзОВ КП.

Comments are now closed for this entry